Ostrów. W piątek obchody święta policji. Na ratuszu baner, a skąd radiowozy?

5
Trwają przygotowania do obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Odbędą się one już 19 lipca m.in. na ostrowskim rynku. Na budynku ratusza pojawił się baner przygotowany już na piątkowe uroczystości. Na terenie rynku i okolic można też zobaczyć piesze i samochodowe patrole policji.

Piątkowe uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.00 mszą św. w Konkatederze. Potem nastąpi przemarsz pododdziałów ulicami Wiosny Ludów, Wrocławską do Rynku. Mieszkańcy mogą uczestniczyć w obchodach, a pozostali muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Policjanci na służbie będą kierować ruchem.

W ramach przygotowań do obchodów na ratuszu pojawił się baner.

Mieszkańcy mogą też zauważyć piesze i samochodowe patrole policyjne. Nie są one jednak związane ze zbliżającym się świętem mundurowych. – Działania prewencyjne prowadzone są na tym terenie od kilu miesięcy. Policjanci pojawiają się nie tylko na rynku, ale też w kilku lokalizacjach na terenie ulicy Raszkowskiej. Wszystko związane jest z aktualizowaną mapą zagrożeń. Pojawia się na niej m.in. żebractwo i wandalizm. Dlatego też policyjne patrole monitorują teren – informuje sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa działa już od ponad dwóch lat. Rozwiązanie pozwala każdemu mieszkańcowi danego regionu oznaczyć na mapie miejsce, gdzie istnieje jakieś zagrożenie.

Najwięcej interwencji w okolicach rynku dotyczą właśnie żebractwa, bezdomności oraz spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że nie dopytaliście pani z policji, dlaczego ten sam patrol nie mógł podejmować interwencji na terenie Rynku oraz w najbliższej odległości np. na zielonym Rynku. Czy tak ma wyglądać realizacja zapewniania bezpieczeństwa na Rynku czy też śródmieściu?

  2. Szkoda tej rzeczniczki – ładna i inteligentna kobieta i takie pierdoły każą jej opowiadać w sprawie tego Rynku. Ciekawe czy po święcie policji będą dalej takie patrole piesze i samochodowe i jak długo skoro występują tam takie zagrożenia. Pewnie zaraz po tym święcie nastąpi diametralna poprawa bezpieczeństwa i już patrole nie będą potrzebne. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick