Ostrów świętuje niepodległość [ZDJĘCIA]

6
Ostrów Wielkopolski świętuje odzyskanie niepodległości. Dziś, 11 listopada, od samego rana trwają obchody jednej z najważniejszych uroczystości państwowych. 104. rocznica odzyskania niepodległości w wielu miastach czczona jest nie tylko w formie oficjalnego złożenia wiązanek w miejscach pamięci, ale także wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

Chwilę przed godziną 10:00 poczty sztandarowe ruszyły sprzed Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim w stronę konkatedry, gdzie w jej sąsiedztwie – przy tablicach pamięci zamieszczonych na Konwikcie Arcybiskupim i Domu Katolickim – złożone zostały wieńce. Dokonali tego przedstawiciele rządu, samorządów (miejskiego i powiatowego), parlamentarzyści, służby mundurowe, weterani, przedstawiciele jednostek publicznych z terenu miasta.

Dalej parada ruszyła do Konkatedry, gdzie odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny pod przewodnictwem proboszcza ks. Adama Kosmali. O godzinie 11:00 w Domu Katolickim w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” ostrowianie mogli wspólnie oddać się „Patriotycznemu Śpiewaniu”. W tym samym czasie na ostrowskim Stadionie Miejskim rozegrano Turniej Speedrowerowy.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w Ostrowie już dzień wcześniej, bo 10 listopada Uroczystą Sesją Rady Miejskiej. W czasie tego tradycyjnego spotkania odznaczono zasłużonych dla miasta obywateli oraz odznaczono Honorowych Obywateli Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

    • Tak było, jest i będzie. Ci ludzie są przyspawani do stołków o czym świadczy przesunięcie wyborów. Nie uda się w jednych, to spróbujemy w następnych, a tak – nie byłoby okazji. Żenada i tyle.

  1. Dlaczego wszyscy tacy smutni jak na pogrzebie przecież powinni się radować z okazji święta , kiedyś 22 lipca było wesoło na różnych festynach i innych atrakcjach .

    • Też się nad tym zastanawiałem, ale to chyba taka polska cecha, że wszystko co oficjalne wiąże się ze zniczami, wieńcami, oplatanymi biało-czerwonymi barwami no i oczywiście klecholandią (choć tu ciekawe, bo czasem i kolorowego Biedronia się w magistracie popiera – taka tam ideologiczna sprzeczność). Radości w narodzie niewiele. 🙂

  2. Radości coraz mniej, ponieważ nasza gospodarka upada, a kraj zalewa propaganda jednej jedynej i słusznej stacji. Prawie jak w PRL.

    • A przekaz do „ciemnego ludu” (jak go określił Kurski, co wyjątkowo jest prawdą…) jest taki, że „jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej”. Komuna bis.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick