DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostrów. Ruszyły zapisy do Teleopieki

W 2016 roku wdrożono w Ostrowie system Teleopieki. Jest to bezpłatna telefoniczna usługa opieki domowej, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych.

System polega na możliwości wezwania natychmiastowej pomocy w nagłym wypadku przy użyciu telefonu lub bransoletki bezprzewodowej posiadającej przycisk SOS. Urządzenie łączy się z centrum telemedycznym, które uruchamia stosowną procedurę alarmową, co umożliwia uzyskanie właściwej pomocy – tłumaczy Ewa Matecka, zastępca prezydenta miasta.

W ubiegłym roku zwiększono ilość osób, które z niego korzystały do 60. Etap ten zakończony został wraz z końcem roku. W 2018 rusza kolejna edycja funkcjonowania systemu. Odpowiedzialny za jego prowadzenie jest Dzienny Dom „Senior+”, który poszukuje nowych użytkowników usługi.

Z usługi teleopieki mogą skorzystać osoby, które mieszkają na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, ukończyły 60. rok życia, są samotne i ze względu na stan zdrowia wymagają dodatkowego monitoringu sytuacji zdrowotnej – wymienia Ewa Matecka.

Program będzie realizowany bezpłatnie od 15.01.2018 r. do 31.12.2018 r.

Od stycznia do grudnia 2017 roku miały miejsce trzy zdarzenia wezwania pomocy przez seniora. Zgodnie z procedurą powiadomiona została rodzina seniora oraz miała miejsce interwencja służb medycznych.

Chętni do skorzystania z usługi mogą się zgłaszać do Dziennego Domu ,,Senior+” przy ul. Limanowskiego 17 (tel. 62 720 48 26).

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • I
    iksik

    środa, 10 stycznia, 2018

    60 osób się załapie. Ile osób się kwalifikuje? Ale sukces na skalę światową jest.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz