Ostrów. Przedszkole przy ul. Kujawskiej rośnie w oczach

5
Mury rosną jak na drożdżach, dotarło też wyposażenie przedszkola. Miasto podpisało umowę z firmą rodem z Gorzowa Wielkopolskiego. To oni dostarczyli meble oraz m.in. sprzęt do sali gimnastycznej.

Do przedszkola trafią stoliki, krzesełka, regały na zabawki, szafki do szatni oraz biurka dla nauczycieli. Pojawią się także dywany, tablice interaktywne, a także drabinki i materace w sali gimnastycznej. – Całe wyposażenie jest bezpieczne i przystosowane do wzrostu przedszkolaków. Przedszkole będzie dużym, ośmiooddziałowym budynkiem z zapleczem kuchennym, socjalnym i administracyjnym. Będzie to przedszkole integracyjne. Będzie ono przystosowane także dla dzieci niepełnosprawnych oraz autystycznych – zapewnia Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Obok przedszkola pojawią się też aż dwa place zabaw. Jedno przystosowane typowo do zabawy. Drugie będzie wyposażone w ścieżkę sensoryczną oraz ogródki przyrodnicze. Przedszkole będzie najnowocześniejszym w mieście. Ruszy już od września tego roku, a miejsce znajdzie tam blisko 200 dzieci.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. ,,Świetna” lokalizacja przy skrzyżowaniu. Już widzę te korki przy skrzyżowaniu z aleją Słowackiego. Będzie też bardzo ,,eko”. Dzieci nawciągają do płuc tyle ołowiu ile dzięki tej genialnej lokalizacji zapewniła im nasza kochana pani prezydent…

  2. Zastanawiam się czy pod względem komunikacyjnym dało się wymyślić głupsze miejsce? Miasto, które rzekomo tak bardzo stawia na superhiperekologię, kupuje elektryczne autobusy, w tym przypadku stawia tylko na indywidualne dojazdy samochodami, które jakby nie patrzeć cudnie zapchają pobliskie skrzyżowanie. Ale… ja się nie znam….

  3. Za taką lokalizację przedszkola ktoś powinien polecieć, przecież to jest niedopuszczalne : smród, hałas…nie można było tego zrobić parę metrów dalej. Teraz pewnie będą ekrany montować, a pamiętajmy że planuje się przyłączyć Ostrów – Kalisz z autostradą w Koninie to dopiero będzie.

  4. Jaki prezent taka lokalizacja tak to jest jak wydaje się nie swoje pieniądze tylko podatników zero odpowiedzalnosci. Strach pomyśleć jak rodzice będą oddawać swoje pociechy do miejsca gdzie nawdychaja się spalin za wszystkie czasy. Ciekawe jak będzie wyglądał plac zabaw i to świeże powietrze

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick