Ostrów. Protesty przed sądem. Co wiedzą o nich mieszkańcy?

24
Od kilku tygodni przed polskimi sądami trwają protesty, dotyczące ustaw o sądownictwie. Udział w nich biorą przede wszystkim obrońcy konstytucji, którzy nie zgadzają się z działaniami partii rządzącej. Zapytaliśmy Ostrowian, co sądzą o polskim sądownictwie i jak oceniają protesty, które są organizowane również przed budynkiem ostrowskiego sądu.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

24 KOMENTARZE

  • Tak reformuja, że sądy działają wolniej. Wg reformujacych sądy działały opieszale, więc miało być szybciej i sprawniej a nie jest.

 1. Popieram PIS i gratuluję odwagi i determinacji. Wszystkie poprzednie rządy obchodziły się z sadownictwem pobłażliwie i wytworzylismy sobie przez te 25 lat od przemian NADZWYCZAJNA KASTĘ jak sami siebie nazywają.

  • PIS mentalnie i programowo zawsze znajdował się poza UE. Teraz funduje nam powrót do PRL – cała władza w rękach partii i oczywiście toporna propaganda w mediach „narodowych.
   Na końcu tych „reform” jest Polexit!!!
   Brytyjczycy też obudzili się po fakcie i teraz płacz za Unią.

 2. Wymiana sędziów w SN ma służyć tylko utrzymaniu się przy władzy komunistów z rządzącej obecnie partii. To Sąd Najwyższy zatwierdza ważność wyborów.

  • Większej bzdury nie słyszałem. Wymiana sędziów jest po to aby wyczyścić sądy z PRL co dawno już powinno być zrobione jak w innych kraj postkomunistycznych.

  • Reformować sądownictwa bez dwóch zdań. Wszystkich sędziów, którzy mieli cokolwiek do czynienia z PRL w stan spoczynku i to natychmiast.

  • W Polsce jest demokracja i wolność słowa. Każdy może wyrażać swoje poglądy. Reformy boją się i słusznie te osoby, które mają coś za uszami. Zwykły Kowalski, który żyje uczciwie i spokojnie nie boi się reformy Sądów, bo wie, że jego ona nie dotyczy.

  • Aktywność ujadaczy z PISu jest zadziwiająca. W III Rzeszy też wszyscy byli za wodzem. Jak się skończyło wiecie.

 3. Jurek Wójcicki z Jędrkiem Kornaszewskim nie pozwolą na łamanie konstytucji. Ponoć będą głodować na Sądowej dopóki PiS się nie podda. Marsza żałobnego w razie zejścia ma grać BiG Cyc. W tej sytuacji PiS ma się ugiąć i cofnąć wszystkie ustawy reformujące wspaniałe sądownictwo.

  • Ty nie masz pojęcia co konstytucja i praworządność. Jeszcze powiedz mi, że praworządnością jest kiedy sędzi zabierający z lady sklepu 50 zł, przez Sąd Najwyższy zostaje uznany z „ROZTARGNIONEGO” i nie ponosi odpowiedzialności karnej, mało orzeka i wykonuje swój zawód to jaka to jest praworządność? to nie ma nic wspólnego z praworządnością.

  • Nie potrzeba więcej słów aby oddać co napisałeś podpisując się odpowiednio …”Świr „..

 4. Gdybym na klacie był łysy tak jak ten uczestnik sondy w okularach i z brodą, to też dałbym sobie zrobić na niej tatuaż i mógłbym mieć ciary na dziarach, gdybym usłyszał muzyczną czołówkę z filmu „Świat wg Kiepskich”.

 5. Zadziwiająca jednomyślność wśród pytanych przez dziennikarza o KOD-erastów. Pytanie czy to wyjątkowe szczęście czy wyjątkowy pech.

 6. PiS wygrał wybory dzięki Nam wyborcom. Obiecał reformę Wymiaru Sprawiedliwości o musi ją zrobić, nie może się cofać.

 7. – połowa płatnych ma głęboko w D. Sądy, Nawet nie wie o co chodzi w tym wszystkim. Obudzą się za parę lat tylko szkody naprawić trudno.

 8. Tej władzy tak zależy na uczciwości sędziów, że nie ważny jest ich życiorys, doświadczenie i dorobek zawodowy. Liczy się tylko uległość wobec Żoliborza i Nowogrodzkiej. Zacznie się rządzenie z pomocą strachu i metodami bolszewickimi. KRS nie chce upublicznić nazwisk kandydatów do Sądu Najwyższego. Czy czegoś się wstydzą, boją, czy za wcześnie się wyda , że to wszyscy koledzy zera.

 9. Sądy w Polsce są niepotrzebne w takiej formie jak istnieją. Wszystkich sędziów, którzy mieli jakąkolwiek styczność z PRL wywalić ze sądów i oczyścić środowisko. Ty przeciętny obywatelu pracujący na kasie w supermarkecie 12 godzin dziennie musisz opłacić sobie ZUS a sędzia ma z Twoich składek emeryturę bo sami sobie sędziowie nie opłacają. Taka NADZWYCZAJNA KASTA nam się zrobiła w Polsce.

 10. Zgodnie z konstytucją art.180 sędzia może być przeniesiony w stan spoczynku, aż w trzech konkretnie sprecyzowanych okolicznościach spisanych w punktach: 3, 4, 5. Po drugie we wszystkich przypadkach tryb przeniesienia określa ustawa, nie konstytucja. Po trzecie i kluczowe dla projektu PiS, granicę wieku, po której sędzia przechodzi w stan spoczynku, również określa ustawa. W końcu po czwarte, w razie zmiany ustrojów sądów, co już nastąpiło, sędziów wolno przenosić do innych sądów lub przenieść w stan spoczynku. Krzykacze o łamaniu Konstytucji więcej wiedzy w temacie i wreszcie przeczytajcie tą Konstytucję a nie machajcie nią jakbyście muchy odganiali .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick