Ostrów. Potrącenie rowerzystki na Limanowskiego

11
Na ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim doszło do potrącenia rowerzystki najprawdopodobniej przez samochód osobowy. Na miejsce jadą służby ratunkowe. Ze wstępnych informacji wynika, że rowerzystka jest przytomna. Policja zakwalifikowała to zdarzenie jako kolizję.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Ciekawe czy rowerzysta jechała zgodnie z kierunkiem jazdy.? Bo rowerzyści czesto jeżdżą niezgodnie z kierunkiem jazdy po prostu jak im się podoba. Ale być morze ta pani jechała dobrze

    • Ciekawe czy kierowca jechał zgodnie z przepisami i zachował szczególną ostrożność przejeżdżając przez chodnik oraz drogę dla rowerów? Bo kierowcy często jeżdżą nieostrożnie, nie zachowują szczególnej ostrożności nie zważając na pieszych i rowerzystów. Ten kierowca na pewno nie jechał dobrze skoro doszło do zdarzenia.

    • Limanowskiego to najbardziej najeżona przejściami z przejazdami dla rowerzystów ulica w Ostrowie już nie mówię w jakim stylu wpadają na te przejścia Kamikadze. Drodzy państwo troszkę wyobraźni tym bardziej, ze widoczność tych z państwa szczególnie jadących ścieżką rowerową pod prąd jest słaba.

    • @Zdzisław: Tym niemniej, kierowca samochodu aby przejechać przez tą ścieżkę musiał skręcić więc zapewne też zwolnił i powinien też był się rozejrzeć. Zadam przewrotne pytanie, czy Ty jadąc samochodem drogą z pierwszeństwem przejazdu, zwalniasz na skrzyżowaniach z drogami podporządkowanym tak by w razie czego zdążyć się zatrzymać? Zapewne nie robisz tak, mało tego, nikt tak nie robi (pomijając niedzielnych kierowców, którzy generalnie nie wiedzą kto ma pierwszeństwo i zatrzymują się przed każdym skrzyżowaniem, ot tak na wszelki wypadek). Tak więc rowerzysta, jadący pasem wydzielonym z chodnika (nie z ulicy), ma prawo domniemywać że kierujący pojazdem zjeżdżający z drogi na parking, zachowa odpowiednie środki ostrożności takie jakie zachowuje wjeżdżając drogą podporządkowaną na skrzyżowanie z drogą główną. Tak więc apel o wyobraźnie to przede wszystkim trzeba kierować do kierujących samochodami, bo nie wszędzie jest ulica i nie wszędzie są na swoim miejscu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick