Ostrów. Pacjenci po udarach mają nowe możliwości rehabilitacji [WIDEO]

2
Od lipca ubiegłego roku oddział neurologiczny szpitala w Ostrowie Wielkopolskim działa na parterze w zupełnie nowej odsłonie. Nowoczesne wnętrza i przede wszystkim sprzęt służą setkom pacjentów. W ramach oddziału funkcjonuje też pododdział udarowy, gdzie pacjenci nie tylko są leczeni po udarach, ale i przechodzą rehabilitację. Dziś ostrowska firma Introl Pro-Zap ufundowała lecznicy sprzęt rehabilitacyjny, który trafi właśnie tam.

Pacjentów z problemami neurologicznymi ciągle przybywa. Rocznie w ostrowskim szpitalu to ponad 1600 osób. Już nie tylko osobom starszym grozi wysokie ryzyko udaru, ale coraz częściej chorują osoby już nawet po 30. roku życia.

Udar to wysokie ryzyko utraty czucia czy pełnej sprawności w kończynach czy niektórych częściach ciała. W odzyskiwaniu sprawności ruchowej pomaga teraz pacjentom w Ostrowie Wielkopolskim nowe urządzenie rehabilitacyjne. W uproszczeniu można je nazwać zmechanizowanym chodzikiem. Sprzęt podtrzymuje pacjenta i stabilizuje go w ruchu. Dedykowany jest właśnie osobom po udarach. Jest to dar od ostrowskiej spółki Introl Pro-Zap.

Firma ufundowała sprzęt dla ostrowskiego szpitala na prośbę starosty. Dary od zewnętrznych sponsorów to duże odciążenie dla organu prowadzącego lecznicę. Asystent ruchu kosztował około 25 tysięcy złotych. Ostrowski szpital jest pierwszym w południowej Wielkopolsce, który jest w jego posiadaniu.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick