Ostrów. Odor Control już działa. Zda egzamin?

13
Pojawiła się zapowiadana przez miasto maszyna, która ma za zadanie neutralizować przykre zapachy wydobywające się ze składowiska odpadów w Ostrowie. Została uruchomiona 12 listopada i będzie działać przez miesiąc w ramach testów. Jeżeli zda egzamin, zostanie podjęta decyzja o dalszym dzierżawieniu sprzętu bądź zakupie własnego.

Podczas burzliwego spotkania z mieszkańcami Osiedla Zacisze Zębców padły zapewnienia o podjętych krokach, które doprowadzą do uporania się z problemem przykrego zapachu. Wydobywa się on ze składowiska odpadów przy ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim. Dojeżdżają tu śmieci z 22 gmin nie tylko z powiatu ostrowskiego, krotoszyńskiego czy ostrzeszowskiego, ale także milickiego w województwie dolnośląskim. Roczna waga składowanych odpadów niebezpiecznie zbliża się do 100 tysięcy ton.

CZYTAJ: Przegapiłeś dyskusję o ostrowskim wysypisku? OBEJRZYJ TUTAJ

Problem smrodu unoszącego się nad ostrowskim Zębcowem uprzykrza życie tamtejszym mieszkańcom. Żądają oni od miasta konkretnych decyzji i działań, by zlikwidować problem. Jedną z obietnic miała być maszyna Odor Control. Mobilne urządzenie rozpyla mgiełkę, która jest mieszaniną wody i neutralizatora zapachów.

Urządzenie będzie testowane do połowy grudnia. Jeśli zda egzamin, RZZO zdecyduje o dalszym dzierżawieniu sprzętu lub zakupieniu własnej sztuki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

 1. 15

  Zimą na pewno, szczególnie jak temperatura spadnie poniżej zera. Co za kretynizm robić takie testy jak jest zimno i wszystkie śmierdzące procesy zachodzą wolniej, a poniżej zera w ogóle. Ktoś tam „u góry” w ogóle myśli?!

 2. 1
  3

  Wszystko byśmy chcieli mieć czyste powietrze choćby ale żeby przesiąść się z auta na rower lub z auta na autobus to nie narzekać na wszystkich i wszystko i brak miejsc parkingowych choćby pod zakładem czy mieście oczywiście dotyczy to osób mających wybór zadajmy sobie to PYTANIE 🤔pozdrawiamy

 3. 1
  1

  W Wysocku Małym od paru miesięcy jest niesamowity hałas.Huczy w dzień i w nocy.Latem w upały nie można otworzyć okna było .Podejrzewam,że to któryś z producentów tłumików.Czy nikt nie zareaguje na to.

  • 1
   1

   Prosimy o kontakt z naszą redakcją (Telewizja Proart nr 62 735 22 22), przedstawi Pan/i temat i porozmawiamy co da się zrobić. Pozdrawiam

  • W Ostrowie hałas w dzień i w nocy generuje kuźnia przy Wrocławskiej, w nocy monotonny hałas słychać zależnie od wiatru w promieniu kilku km. Może w Wysocku też chodzi o kuźnię?

 4. Testy neutralizatora odoru powinny być przeprowadzane w okresie wiosenno-letnim a nie teraz gdzie za chwilę temperatury będą ujemne. Pieniądze wyrzucone w błoto. W niedalekiej przyszłości wysypisko powinno być zamknęte i przeniesione poza miasto, gdzie w przyszłości nie będzie planów zagospodarowania osiedlami mieszkaniowymi. Sadzenie drzewek nic nie da.Wystarczy zobaczyć jak wygląda pobliski lasek/ dawniej małe płuca -czysty ,gdzie można było spacerować z rodziną/ -dzisiaj „zatrzymywacz” fruwających plastików z wysypiska. Kto ponosi odpowiedzialność za decyzje np. o powstawaniu wysypisk ? Kto wydał decyzję na budowę asfaltowni?, gdzie też smród jest nie do zniesienia.W projektach rewitalizacja części centrum miasta-po co to komu?Lepiej przeznaczyć środki na szybkie rozwiązanie śmierdzącego problemu. Tyle mówi sie o ochronie środowiska- a oazy zieleni zamienia sie w betonowiska. Pani,która tak bardzo na spotkaniu broniła Pania Prezydent Ostrowa a ganiła Radę Osiedla-co może sama rada osiedla?- Ten problem nie jest od dzisiaj- wcześniej przed nagłośnieniem nikt z urzędników nie podjął żadnych działan.

  • Pani, która tak goniła na spotkaniu rade osiedla zdaje się że kandydowala żeby się do niej dostać ale ludzie jej nie wybrali więc pewnie dlatego taki miała stosunek do rady osiedla. A rada osiedla podejmowała ten temat od dawna już nawet za poprzedniej kadencji I organizowała spotkania tylko trzeba było wtedy w nich uczestniczyć a nie teraz publicznie mówić że nikt nic wcześniej nie robił

 5. 2
  1

  A w Jankowie całkiem niedaleko wysypiska rozrasta się nowe osiedle. Czy kupującym tam mieszkania nie przeszkadza smród? Czy może teraz będą najgłośniej krzyczeć na temat smrodu?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick