DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostrów. Od początku czerwca kupisz bilet w biletomacie

Od 1 czerwca można korzystać z automatów biletowych zamontowanych przy pięciu największych ostrowskich przystankach autobusowych oraz w 50 autobusach.

Biletomaty stacjonarne powstaną na przystankach autobusowych:
– przy ulicy Głogowskiej,
– przy ulicy Raszkowskie (od strony kościoła pw. św. Antoniego),
– przy Placu 23 Stycznia (na przeciwko hotelu Polonia),
– przy centrum przesiadkowym,
– przy ul. M.Konopnickiej (od strony zieleniaka).

W stacjonarnym automacie biletowym można nabyć kilka biletów nieskasowanych, czy doładować kartę ostrowskiego biletu elektronicznego. W biletomatach zamontowanych w autobusach kupimy bilet już skasowany, czyli tak, jakbyśmy kupili u kierowcy.

Czerwiec będzie okresem przejściowym. W tym czasie kupimy bilet zarówno w biletomacie, jak i u kierowcy. Natomiast od 1 lipca kierowcy będą mieli zakaz sprzedaży biletów pasażerom. Wyjątkiem będą awaryjne sytuacje, jak brak biletomatu w danym autobusie (automatów kasowych zabraknie w autobusach dalekobieżnych i autobusach typu midi (tych mniejszych) bądź awaria urządzenia.

Napisz do autora

Komentarze (12)
 • F
  f

  piątek, 31 maja, 2019

  a w Kaliszu będą mieć bezpłatną komunikację. ostrów 100 lat za murzynami. masakra

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianin

  piątek, 31 maja, 2019

  Przeprowadzam się do Kalisza. Tam nie ma biletomatów ani kanarów. Komunikacja jest darmowa przynajmniej dla rencistów, emerytów, dzieci i studentów. Tak miało być w Ostrowie. Niestety wybory wygrała Caryca, a nie Mikołajczyk.

  Odpowiedz
 • OZ
  ort zet

  sobota, 1 czerwca, 2019

  Szanowny panie! Chcąc cokolwiek publikować powinien pan nauczyć się podstaw ortografii i poprawnego pisania. Co to za zbitka „w 50-ciu” czy „od 1-szego”? Takie wyrażenia zostały już wielokrotnie obśmiane. A sformułowanie „miesiąc czerwiec” jest o tyle niepoprawne, ,ze przecież każdy wie, iż czerwiec jest … miesiącem. Wystarczyłoby napisać „Czerwiec będzie okresem przejściowym.” I już. Ale no cóż – ma pan braki w wykształceniu.

  Odpowiedz
 • M
  Mieszkaniec

  sobota, 1 czerwca, 2019

  Jakie to wszystko skomplikowane z tymi biletomatami stacjonarnymi, autobusowymi, a mogło być bez biletomatów ich obsługi, pobierania z nich pieniędzy, serwisu no i wypłat dla kontrolujących korzystających z komunikacji miejskiej. Faktycznie Ostrów to dzięki Carycy progresywne miasto.

  Odpowiedz
 • JN
  Janusz Nosacz

  sobota, 1 czerwca, 2019

  Powinno być za darmo. Na co idą moje ciężko zarobione pieniądze, na co? ja się pytam??????

  Odpowiedz
 • ...

  niedziela, 2 czerwca, 2019

  Czy w biletomatach doładuję BEZ PROWIZJI bilet elektroniczny (wprowadzony przez poprzednika)? Nie ? Dziękuję …..

  Odpowiedz
 • E
  emi

  poniedziałek, 3 czerwca, 2019

  Proponuję, by umieścić na Państwa portalu film jak kupuje się bilet w biletomacie znajdującym się w autobusie, jak np zrobił to Kalisz. Wtedy większość osób pozbędzie się wstępnej niechęci i strachu przed skorzystaniem z niego. Proponuję zarówno film jak kupować bilet miejski jak i ten poza granice Ostrowa. Wiele razy słyszałam na przystanku lamenty osób starszych i w średnim wieku, że nie poradzą sobie z obsługą biletomatu, mówiły też, że niejednokrotnie nie mają okularów i nie widzą jak obsłużyć „maszynę”. Może dobrym pomysłem byłoby gdyby w pierwszym tygodniu jeździł jakiś pracownik i zachęcał do kupowania biletów w biletomatach i pokazywał jak to zrobić?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz