Ostrów ma moc! Trwa zbiórka dla szpitala, a liczy się każdy grosz

4
Pomoc dla szpitala w Ostrowie Wielkopolskim pilnie potrzebna. Wciąż przybywa ludzi dobrej woli, którzy decydują się pomagać lecznicy w niezwykle ciężkim czasie epidemii. Środki ochrony osobistej idą tu dosłownie jak woda. Trwa zbiórka funduszy na zakupy maseczek, rękawic czy środków do dezynfekcji zainicjowana przez mieszkańców miasta. Na koniec jest ponad 9 tysięcy złotych, ale organizatorzy zrzutki wierzą, że ostrowianie jeszcze się rozkręcą!

Dyrekcja szpitala w Ostrowie Wielkopolskim już w marcu oficjalnie apelowała o wsparcie. Utworzono subkonto, na które darczyńcy wpłacają datki. Przede wszystkim te środki będą przeznaczane na zakup niezbędnej aparatury medycznej, czyli respiratorów. Ale nie brakuje też oddolnych inicjatyw obywatelskich. Jedną z nich jest zrzutka zorganizowana przez Maję i Krystiana Holewów. – Zaczęło się od SMS-a do pani doktor, która leczy nasze dzieci z pytaniem, czy czegoś nie potrzeba w szpitalu? Okazało się, że potrzeba wielu rzeczy – tak Maja Holewa opisuje jak zrodził się pomysł na zbiórkę. Małżeństwo natychmiast utworzyło konto na portalu zrzutka.pl.

Środki wpływają i są na bieżąco wydatkowane na zakup najpilniejszych rzeczy dla różnych oddziałów ostrowskiego szpitala. Już ponad 200 osób wpłaciło łącznie kwotę ponad 9 tysięcy złotych. Na oficjalnej stronie zrzutki na Facebooku jej organizatorzy prowadzą dokładne, bieżące rozliczenia. Z fanpage’u „Ostrów ma moc! Pomagamy Ostrowskiemu Szpitalowi” dowiadujemy się, że z zebranych pieniędzy zakupiono już ponad 100 przyłbic ochronnych, okulary ochronne, ponad 60 litrów płynu do dezynfekcji czy 4 tysiące sztuk rękawiczek. O te ostatnie obecnie na rynku najtrudniej. W zabezpieczani środków dla szpitala angażują się też lokalni przedsiębiorcy, np. drukując przyłbice i maseczki wielokrotnego użytku drukarkami 3D.

Organizatorzy zbiórki poświęcają własny czas na negocjowanie cen produktów, ich zakup i dostarczanie do szpitala. Spotykają się z nieopisaną wręcz wdzięcznością ze strony medyków i całego personelu.

Liczy się dosłownie każdy grosz. Dobroć okazana personelowi w tak trudnych obecnie czasach z pewnością wróci ze zdwojoną siłą do każdego pacjenta, który kiedykolwiek będzie musiał skorzystać z pomocy medyków. Wpłat można dokonywać POD TYM LINKIEM.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Tak tu żebracie o grosze a na koniec roku włodarze dają sobie wielotysieęczne nagrody za dobrą pracę. Nie wyreczajcie starosty to jest jego obowiązek by szpital miał wszystko.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick