Ostrów. Kobieta za kółkiem 20-tonowej ładowarki w RZZO

2
Fot. UM Ostrów
Zaczynała od wózka widłowego, a teraz obsługuje 20-tonową ładowarkę w Regionalnym Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim. Mowa o Elżbiecie Tomczak, która zajęła stanowisko kojarzące się do tej pory wyłącznie z mężczyznami.

Elżbieta Tomczak pracująca w Regionalnym Zakładzie ZAgospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim jest pierwszą kobietą w historii tej firmy, która obsługuje 20-tonową ładowarkę jednonaczyniową kołową. Pracownica RZZO odpowiedziała na komunikat szefów firmy, którzy poszukiwali operatora ciężkiego sprzętu.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Wyzwanie to nie lada, ponieważ obsługa ważącej 20 ton maszyny do łatwych nie należy. Kurs na operatora ładowarki składający się z części teoretycznej i praktycznej też nie jest prosty. Jednak pani Elżbieta poradziła sobie z zadaniami bardzo dobrze i mogła stanąć oko w oko z wielką ładowarką. Koledzy i koleżanki patrzą na nią z podziwem i niewykluczone, że któraś z nich pójdzie w jej ślady.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Ten artykuł tak na serio? Ciągle słyszymy że czarne feministki uważają się za dyskryminowane i szufladkowane a tu wielkie halo bo Pani będzie ładowarkę na wysypisku obsługiwać? 😂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick