Ostrów. Gmina przejmuje stary MDK

0
fot. ostrowwielkopolski.pl
Prawdziwa metamorfoza czeka budynek po dawnym Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Gimnazjalnej w Ostrowie Wielkopolskim. Budynek przejęła gmina Ostrów Wielkopolski i zamierza wyremontować go od podstaw.

Docelowo do tego budynku ma się przenieść cały Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski, a dotychczasowo zajmowany przez niego lokal, zostanie przekazany do użytku Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. Póki co rozpoczęła się budowlana część remontu. – Kwota inwestycji to 1mln 700tys. złotych. W tej kwocia prawie połowa to środki unijne. Będziemy się jeszcze starać o dodatkowe dofinansowania. Budynek po Młodzieżowym Domu Kultury zostanie ocieplony, otynkowany, będą wzmocnione stropy i wymieniona instalacja elektryczna – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

Część budowlana remontu ma się zakończyć do końca grudnia 2018 roku. – W przyszłym roku zrobimy bilans i podejmiemy decyzję, co jest potrzebne do wyposażenia budynku. Być może zatrudnimy architekta, który pomoże nam zagospodarować wnętrze. Planowane jest także wybudowanie parkingu dla interesantów – dodaje Kuroszczyk.

Młodzieżowy Dom Kultury obecnie znajduje się przy ulicy Wolności w Ostrowie. Stary budynek stał zapomniany i nareszcie dostanie drugie życie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick