Ostrów. Fotowoltaika zasili przepompownię ścieków

0
Fot. UMOstrow
Instalacja fotowoltaiczna ruszy 29 lipca i będzie zasilać przepompownię ścieków. Zamontowała ją spółka WODKAN S.A. w Ostrowie Wielkopolskim. Składa się ze 133 paneli monokrystalicznych o mocy 300 Wp, które zamontowane są na dachach garaży i wiat przepompowni.

W jej skład wchodzą również dwa inwertery przekształcające napięcie stałe generowane przez ogniwa na napięcie, okablowanie stałoprądowe i zmiennoprądowe, instalacja odgromowa, sterownik zarządzania energią wraz z analizatorami sieciowymi, licznik energii wytworzonej i wiele innych elementów.

Przetarg na to zadanie został ogłoszony w kwietniu tego roku. – Wygrała go jedna z lokalnych firm, która całość zadania wykonała w ciągu 40 dni. Obecnie trwa rozruch technologiczny mający na celu przeprowadzenie prób i testów umożliwiających końcowy odbiór tej instalacji – informuje Marek Karolczak, prezes spółki WODKAN.

Zadanie nosi nazwę: ,,Fotowoltaiczna instalacja do zasilania przepompowni głównej ścieków o mocy do 40 kW’’ i zrealizowano je w ramach programu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej i osadowej na terenie aglomeracji Ostrów Wielkopolski”. Zadanie zostało współfinansowane z Funduszu Spójności w ramach: osi priorytetowej II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu”, działania 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Koszt inwestycji to ponad 360 tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick