Ostrów dostał 116 tys. zł z ministerstwa edukacji. Na co je wyda?

0
Fot. UM Ostrów
Ostrów Wielkopolski otrzymał 116 tys. zł z Ministerstwa Edukacji Narodowej na wsparcie dla przekształcanych gimnazjów w szkoły podstawowe.

Doposażenie świetlic, wyposażenie klas i innych pomieszczeń do nauki, a także dostosowanie sanitariatów do potrzeb najmłodszych. Na te cele można było pozyskać pieniądze z rezerwy oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. 116 tys. zł trafiło właśnie do Ostrowa Wielkopolskiego. – Sanitariatami dla dzieci zajęliśmy się w ubiegłym roku. Wtedy pozyskaliśmy 160 tys. zł, a w tym roku kolejne 116 tys. na dostosowanie budynków, w których dotychczas funkcjonowały gimnazja, do potrzeb dzieci młodszych – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Władze miasta wykorzystają dodatkowe fundusze na dwa cele, ponieważ… otrzymali je z dwóch różnych programów, w ramach których złożyli wnioski. Na doposażenie pomieszczeń do nauki udało się pozyskać 70 tys. zł, a na doposażenie świetlic w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne – 46 tys. zł. – Chcemy, aby nauka nie wiązała się wyłącznie z podręcznikami, ale była wspierana poprzez ciekawe pomoce dydaktyczne – zaznacza prezydent Klimek.

Nowy sprzęt trafi do szkół jeszcze w te wakacje, aby uczniowie mogli z niego skorzystać już we wrześniu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick