Ostrów. Co z parkomatami w czasie pandemii? Urząd odpowiada

40
Otrzymujemy wiele wiadomości oraz telefonów od naszych czytelników, którzy dopytują, jak zostanie rozwiązana sprawa ostrowskich parkomatów. Czy trzeba będzie płacić za postój w strefie? Czy parkomaty zostaną wyłączone tak jak ma to miejsce na przykład w Pleszewie. Poprosiliśmy o odpowiedź Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim.

„Tyle się mówi o środkach ostrożności. Wyłączone z użytkowania zostały parki, Piaski Szczygliczka, przed sklepami ustawiają się kolejki, przyciski przy światłach nie działają. Działają natomiast parkomaty, a za brak bilecika oczywiście co? Mandat. Te panele to siedlisko zarazków!”– napisał jeden z naszych czytelników.

I choć temat temat wyłączenia strefy z obowiązku płatności przez mieszkańców był już poruszany na ostatnim briefingu prezydent Beaty Klimek, włodarze nie zdecydowali się na wyłączanie parkomatów. Otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź Urzędu Miejskiego w sprawie planów w tym temacie. – Obecnie w Ostrowie Wielkopolskim nie przewiduje się zmian w funkcjonowaniu strefy parkowania. Zwiększone zostały natomiast środki bezpieczeństwa dla korzystających z parkomatów – urządzenia są kilka razy dziennie dezynfekowane przez pracowników Miejskiego Zarządu Dróg. Warto przypomnieć, że opłatę postojową można wnosić również dzięki aplikacjom mobilnym. Informacja na ten temat znajduje się na parkomacie lub na tablicy informacyjnej obok niego – informuje Artur Kołaciński z Biura Prasowej UM w Ostrowie Wielkopolski.

CZYTAJ TAKŻE: Całkowity zakaz wstępu do lasów, bo ludzie nie stosowali się do zasad

Włodarze miasta tłumaczą, że wciąż obowiązujący nakaz pobrania bileciku postojowego ma swoje konkretne powody. – Ostrowska strefa parkowania zostaje utrzymana głównie dlatego, by dodatkowo nie zachęcać ostrowian do podróżowania do centrum miasta i pośrednio skłaniać do pozostania w domach. Jednocześnie, dzięki strefie, zachowana jest rotacja miejsc dla osób, które muszę podjechać np. do aptek – dodaje Kołaciński.

Strefa parkowania w Pleszewie została wyłączona już w pierwszej połowie marca.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

40 KOMENTARZE

 1. Weźcie się lepiej za kupno testów i środków ochrony przed wirusem a nie zabraniać wstępu do lasu
  W Niemczech żaden park, las, skwer nie są zamknięte ale za to dbałość o obywatela na najwyższym poziomie. Bierzcie przykład a nie tylko zakazy, które wiadomo rodzą sprzeciw i nieposłuszeństwo mimo zagrożenia, taka to natura ludzka, przekora.

  • Byłaś w Niemczech (obecnie) ,że takie mądrości wypisywać .Papier toaletowy , mąka ,cukier wydzielany nie wspomnę o drożdżach..fakt że jeszcze na dzień dzisiejszy nie ma zakazu ale zobaczysz w przyszłym tygodniu. Jak jest tak dobrze zobacz ile osób zarażonych ile zgonów , nie mówię o liczbach ale procentowo. Opisana sytuacja to Berlin ,a nie prowincja – mówi to Tobie coś ?

  • No i co masz w Niemczech jakie liczby…. gb ile ma co jest, wnosi też I co masz, u nas błąd to ściąganie ludzi do Polski z tym wirusem i brak odpowiedzialności, kary powinny być dotkliwe więzienie i za to praca że masz windę i ślubne chleba

  • Rękawiczki ? Rozumiem ,że jednorazowe ? Zakładasz płacisz przy parkometrze i wyrzucasz . O takie ci chodzi ? Czy piszesz o tych co teraz stały się modne i ludzie chodzą w nich cały czas, dotykają wszystkiego i w ten sposób przenoszą zarazki z jednego miejsca na drugi.

 2. Dezynfekcja polega chyba na opluciu panelu bo nie widziałem, żeby ktokolwiek dezynfekowal panel a przede mną zdążyło skorzystać z niego conajmniej 5osob.

 3. Ja też miałam sytuację z mandatem. Poszłam zaledwie na 10 minut do apteki i Co się okazało, wracam do auta A tu kartka za wycieraczką i mandat za brak biletu parkingowego. To jest żałosne żeby w czasie kiedy mamy epidemie i każdy tylko idzie na szybko załatwić to co potrzeba, miasto puste bo sklepy pozamykane a mandaty się sypią !!!

 4. Powinien przy każdym punkcie poboru bileciku stac pracownik i po każdym parkującym dezynfekować panel. Tak nie jest. Ściema wielka że są odkażane. To jest pozorne. Ludzie się boją dotykać tych paneli i pytanie takie, korona czy mandat? Nie wierzę politykom.

  • W Chinach sobie poradzili z takimi sytuacjami w prosty sposób. Wszędzie , gdzie tylko się dało , było wykałaczki. Wchodzisz do windy, bierzesz wykałaczkę naciskasz przycisz i wykałaczkę wyrzucasz . Banalne co nie?

 5. A klamek u drzwi nie dotykacie, przycisków od windy, klapy od kontenera na odpady, warzyw i owocow w sklepach, towarów w sklepach budowlanych? Ludzie co wy wogole wypisujecie. Boicie się zarazić to proszę zostańcie w domu albo noście rękawiczki i dezynfekujcie ręce.

 6. Zaparkuje jutro swoje auto przy parkomacie, wykupie bilecik na cały dzień i włączę kamerkę samochodowa. Zobaczymy jak i ile razy dezynfekują

 7. Pieszo do miasta jak na parking nie stać czy też na rękawiczki. Tak was kuźwa nauczyło państwo PiS wszystko za darmo wszystko się należy no ku… gorzej niż o komuna.

  • dobrze ,że jeszcze jest Polska bo za czasów poprzedniej partii wszystko z rozmachem wyprzedawali

 8. Pan Kołaciński bzdury opowiada. W czasie pandemii chodzi właśnie o to, by z komunikacji publicznej korzystać JAK NAJMNIEJ! I przesiąść się do prywatnych samochodów, aby nie być zarażonym i nie zarażać. Tłumaczenie o większej rotacji jest bez sensu, bo ludzie jak już muszą wyjść czy wyjechać to nie szwendają się po mieście bez celu tylko szybciutko załatwiają i z powrotem do domu zgodnie z hasłem „zostań w domu”. No ale nasze władze niejednokrotnie udowodniły, że trudno się po nich spodziewać racjonalnych i sensownych działań zgodnych z oczekiwaniami mieszkańców. Przykład? Bezsensowna budowa kosztownej hali sportowej.

 9. Kogo pytacie ? czerwona Klimkową która wydała kasę podatników na DUPOSTROJKI a teraz doi z ludzi ile sie da ? czy Kostke który nie jest z naszego miasta i jest czerwony jak jego krawat ? Czy figuranta z OCK ? A w miejskich autobusach do połowy marca był SYF biletomaty lepiły sie od brudu

  • Lepiły się od brudu bo swołocz nie myje rąk. A tak naprawdę to widziałem jak urzędnicy specjalnie smarkali na biletomaty, żeby wytruć rencistów a potem zlikwidować MZK.

 10. Tak to jest jak się zarządza miastem bez sensu, ciągle tylko na kredyt, ktoś to musi zapłacić. A włodarze tez muszą żyć za 10 tysi to na prowincji tylko.

  • Po wpisie widać, że nie tylko byłeś okradany przez komunistów ale też bity po głowie.

 11. Powiedzmy szczerze Pani Prezydent zadłużyła miasto i ma w nosie mieszkańców i naraża ich na utrate życia lub chorobę dla głupich 2zl od auta. Brawo Pani Prezydent wstyd że na Panią głosowałem ale innego kandydata nie było.

 12. Mieszkam tuż przy dwóch parkomatach i od czasu pandemii to jeszcze nikogo nie widziałem żeby czymkolwiek pryskał je oba. Bujda na kółkach. Urzędnicy tylko potrafią mówić, że ktoś tam coś robi. A fakt jest taki, że nikogo nikt nie widział jeszcze przy parkomatach

 13. Miasto klęka finansowo. Pani poszalała, nawet dalej ciągnie kryty basen. No to ktoś to musi finansować, z jednej strony miliony kredytów, z drugiej strony będzie spadek dochodów z PIT. Dlatego podatki płaćcie, w strefie płaćcie, a dodatkowej kasy już się szuka w szkołach i przedszkolach rekomendując dyrektorom zwalnianie personelu. Tylko urzędników w ostatnich latach ciągle przybywało. No i prezesi spółek zarabiają jak książęta. Takie bizancjum mamy spółkowe. Poczekajcie ludziska jak niedługo skoczy w górę wywóz śmieci.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick