Ostrów będzie miał nowego wiceprezydenta?

9
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wlkp24.info, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Matecka w sierpniu przejdzie na emeryturę. W związku z tym w szeregach władz miasta pojawi się wkrótce nowy pracownik. Wiele wskazuje na to, że zastąpi ją Sebastian Górski, który także zajmuje się kulturą, pełniąc funkcję dyrektora Ostrowskiego Centrum Kultury. Urząd ma zwołać specjalną konferencję na ten temat w przyszłym tygodniu.

Od pewnego czasu nie ustają plotki na temat stanu zdrowia Ewy Mateckiej. Kolejne doniesienia mówiły o tym, że wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego przejdzie w 2019 roku na emeryturę. Te informacje właśnie się potwierdzają. Wiceszefowa miasta odpowiedzialna za sferę kulturalną w piątek miała pożegnać się z pracownikami urzędu.

Najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia jej na stanowisku wiceprezydenta Ostrowa zdaje się być Sebastian Górski, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury. W niedalekiej przeszłości podobny „transfer” między tymi instytucjami miał miejsce, kiedy przechodząca właśnie na emeryturę wiceprezydent zamieniała fotel dyrektora OCK-u na stanowisko zastępcy prezydent Beaty Klimek. Wówczas jej miejsce zajął właśnie Górski.

W tej chwili to jedynie przypuszczenia, bo urząd nie potwierdza oficjalnie takiej zmiany. Wszystko ma się wyjaśnić na początku przyszłego tygodnia podczas konferencji prasowej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Kiedy prezydent Urbaniak chciał się pożegnać ze współpracownikami, wtedy pewna dziennikarska hiena zrobiła takie zamieszanie, latając z kamerą i krzycząc jaki to skandal, że pożegnanie wypadło żałośnie. Dzisiaj ta sama hiena siedziała cicho, bo jak wieść gminna niesie jest dokarmiana przez niektóre instytucje w mieście. O tempora o mor

    • Urbaniak ten od Mira Rycha i Zbycha??? A zbycha ulokował na „etacie” w Wagonie?

  2. Ostrowska kultura to przede wszystkim pracownicy instytucji kultury, często niedoceniani….. a dla pani Mateckiej dużo zdrowia i szczęścia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick