Ostrów. Asfalt zastąpi gruz

4
Fot. UM Ostrów
Kierowcy, którzy jeżdżą ulicą Krakowską w Ostrowie Wielkopolskim, niedługo będą mogli odetchnąć z ulgą. Nawierzchnia pokryta gruzem i częściowo utwardzona kruszywem, wkrótce zostanie zastąpiona asfaltem. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na jego położenie.

Remont ulicy Krakowskiej obejmuje odcinek od ronda w kierunku ulicy Szczecińskiej. Przetarg wygrała firma Drogbud z Nowych Skalmierzyc. – Obecnie istnieje tu droga utwardzona w części kruszywem mineralnym oraz gruzem, ale zostanie zastąpiona asfaltem. To droga dojazdowa głównie do działek z zabudową jednorodzinną. Szczególnie wiosną i jesienią powstają tu sporych rozmiarów kałuże, które jest niekorzystne nie tylko z punktu widzenia trwałości obecnej nawierzchni, ale również bezpieczeństwa – podkreśla Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Zwycięzca przetargu zaoferował najniższą ofertę w wysokości 63 295,12 zł, czym pokonał dwie kolejne oferty. W ramach remontu droga zostanie ograniczona krawężnikami. Zamontowane mają zostać również nowe studzienki ściekowe.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • Za 63 tysiące do grunwaldzkiej nie dojadą 😉 Zapewne chodzi o skrawek do Szczecińskiej

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick