Ostrovia w roli gospodarza w Jarocinie!

6
W najbliższą sobotę piłkarze czwartoligowej Ostrovii 1909 rozpoczynają rundę wiosenną. Na inaugurację rywalem podopiecznych trenera Marcina Kałuża będzie PKS Racot. Ten mecz zostanie jednak rozegrany na sztucznym boisku w Jarocinie. Dlaczego? Zadecydowało o tym kilka faktów. W trakcie weekendu Stadion Miejski w Ostrowie jest wynajęty dla żużlowej reprezentacji Szwecji. Poza tym, po zimie murawa na tym obiekcie jest w kiepskim stanie.

Podobnie, jak w poprzednim roku, tak i teraz w okresie od marca do października Stadionem Miejskim w Ostrowie zarządza Towarzystwo Żużlowe Ostrovia. Miesięczny koszt najmu jest na poziomie 9 tysięcy złotych. Pieniądze trafiają do kasy miasta, które jest właścicielem tego obiektu.

Towarzystwo Piłkarskie Ostrovia 1909 na mocy odrębnej umowy z TŻ Ostrovia korzysta z tego obiektu w trakcie treningów i meczów ligowych. Sternicy obu klubów podkreślają, że ich współpraca układa się w dobry sposób. Władze piłkarskiej Ostrovii rozumieją kierownictwo żużlowego klubu, który decydując się na wynajęcie stadionu reprezentacji Szwecji pozyska środki finansowe, które pozwolą na uregulowanie należności wobec miasta.

Decyzja o rozegraniu meczu w Jarocinie nie ucieszyła oczywiście piłkarzy Ostrovii, choć z drugiej strony, na ten moment murawa na Stadionie Miejskim w Ostrowie jest w kiepskim stanie i gra w takich warunkach nie byłaby niczym przyjemnym. Doszłoby do jeszcze większego zniszczenia tejże murawy.

Ostrovia zagra więc w Jarocinie, jednak problemy z bazą treningową trapią ten klub od kilku dobrych lat. Obiekt za parowozownią znajduje się w opłakanym stanie. Piłkarze Ostrovii korzystają też ze sztucznego boiska przy Krotoszyńskiej, ale duże obłożenie tego obiektu powoduje, że warunki do treningów są dalekie od komfortowych. Problemy Ostrovii są kolejnym potwierdzeniem, że infrastruktura w Ostrowie pozostawia wiele do życzenia. To efekt zaniedbań wielu poprzednich lat. Ostrów Wielkopolski nie dysponuje halą widowiskowo-sportową. Stadion miejski jest w bardzo kiepskim stanie. Brakuje też kompleksu piłkarskiego.

Co ciekawe, to nie jest pierwsza sytuacja, w której piłkarze Ostrovii w roli gospodarza nie zagrają na Stadionie Miejskim. W poprzednim sezonie biało-czerwoni w meczu także z PKS-em Racot wystąpili na stadionie przy Kusocińskiego.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 2
  7

  Czlowieku,kto chodzi na Ostrovii obecnie ? Na pewno nie Ci ,ktorych interesuje poziom sportowy,to są peryferia piłki,chodzi tam tylko grupa kibiców,ktorzy lubia podrzec morde,oni nawet nie zwracaja uwagi na mecz,tylko zajęci są sobą.Jak dla mnie to mogą wtak niskiej lidze grac nawet na orlikach

  • 3
   1

   na Ostrovię chodzą kibice Ostrovii, również ja, i nie chodzę “podrzeć mordy” tylko kibicować mojej drużynie, bez względu na to w jakiej gra lidze,, to się nazywa przywiązanie do klubu..ale ty i tak tego nie zrozumiesz

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick