Ostrovia poległa w Krakowie i zamyka ligową tabelę

0
Koszykarki Ostrovii mają za sobą mecz w Krakowie. Dzisiaj tamtejsza Wisła rozgromiła podopieczne trenera Mirosława Trześniewskiego różnicą 46 punktów - 92:46. To szósta tegoroczna porażka dla biało-czerwonych, którą są na ten moment jedynym zespołem w lidze bez zwycięstwa. W niedzielnym spotkaniu ostrowianki prowadziły tylko raz, na samym początku 2:1. Później na parkiecie dominowały oczywiście krakowianki, które po I kwarcie prowadziły 27:14, natomiast do przerwy było 46:23 dla krakowskiej drużyny. Ponownie miażdżąca była przewaga rywalek w walce na obu tablicach. Krakowianki miały 53 zbiórki, ostrowianki zaledwie 24. Z dorobkiem 14 punktów najskuteczniejsza była Ewelina Jackowska. 11 punktów rzuciła Jowita Ossowska, która trafiła jednak tylko 4 z 12 rzutów z gry. Z zerowym dorobkiem punktowym spotkanie zakończyła Jenna Burdett. Amerykańska rozgrywająca spędziła na parkiecie 29 minut, nie trafiła żadnego z sześciu rzutów z gry. Miała też pięć strat i cztery asysty.