DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostatnia szansa, aby zobaczyć Ostrów w czasach PRL-u [ZDJĘCIA]

To już ostatnie chwilę, aby obejrzeć wystawę zdjęć prezentujących Ostrów Wielkopolski w czasach PRL-u. Dla jednych to powrót do czasów młodości i dzieciństwa, dla innych – epoka, której nie znali, bo urodzili się już w III RP. Każdy może przenieść się w czasie w ratuszu – siedzibie Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Czasu pozostało jednak coraz mniej. To ostatnia szansa, aby obejrzeć wystawę „Ostrów w czasach PRL”. Będzie można ją zobaczyć także w najbliższy weekend 11 i 12 lutego między 10.00 a 14.30.

– Wystawa spotyka się z nadspodziewanym dla mnie zainteresowaniem. Kilka tygodni temu w ciągu soboty i niedzieli obejrzało ją ponad 200 osób. Osobiście przywiązuję większą wagę do starszych fotografii. Im starsza – zwłaszcza w przypadku Ostrowa – tym lepsza. Ale zdaję sobie sprawę, że mieszkańcy Ostrowa mają okazję obejrzeć swoją młodość – podkreśla Witold Banach, dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Od lat 70., które można zobaczyć na fotografiach pochodzących ze zbiorów tej instytucji, sporo się zmieniło. Niektóre kamienice czy ulice trudno poznać – taką przeszły metamorfozę. To także okazja, by przypomnieć sobie, jak wyglądały klasyki motoryzacji rodem z minionej epoki technologicznej. Porównywanie dawnych kadrów miasta ze współczesnością zapisaną w pamięci wywołuje wiele wspomnień. I właśnie choćby dla nich warto przenieść się w czasie.

Wstęp na wystawę znajdującą się na drugim piętrze ostrowskiego ratusza jest bezpłatny.

Zobacz kilka fotografii przedstawiających miasto w czasach PRL-u:

Rynek w Ostrowie w latach 70. / fot. Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
Ulica Kolejowa / fot. Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
Ulica Kaliska / fot. Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
Ulica Dembińskiego / fot. Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • K
    Kazik

    sobota, 11 lutego, 2023

    Dobrze, że za komuny wybudowali te kilka 11. piętrowych budynków, bo jakby ich nie było Ostrów wyglądałby jak wielka wieś. Wtedy budowali wyższe budynki, a teraz jak wybudują 4. piętrowe budynki to to szczęście. Większość nowej zabudowy deweloperskiej to 1-2-3 piętra. ,,Najpiękniejsze” są te wybudowane przez GS na Kujawskiej. Szkarady jakich nie spotka się w żadnym mieście!

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz