Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
To już ostatnie chwilę, aby obejrzeć wystawę zdjęć prezentujących Ostrów Wielkopolski w czasach PRL-u. Dla jednych to powrót do czasów młodości i dzieciństwa, dla innych – epoka, której nie znali, bo urodzili się już w III RP. Każdy może przenieść się w czasie w ratuszu – siedzibie Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Czasu pozostało jednak coraz mniej. To ostatnia szansa, aby obejrzeć wystawę „Ostrów w czasach PRL”. Będzie można ją zobaczyć także w najbliższy weekend 11 i 12 lutego między 10.00 a 14.30.
– Wystawa spotyka się z nadspodziewanym dla mnie zainteresowaniem. Kilka tygodni temu w ciągu soboty i niedzieli obejrzało ją ponad 200 osób. Osobiście przywiązuję większą wagę do starszych fotografii. Im starsza – zwłaszcza w przypadku Ostrowa – tym lepsza. Ale zdaję sobie sprawę, że mieszkańcy Ostrowa mają okazję obejrzeć swoją młodość – podkreśla Witold Banach, dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Od lat 70., które można zobaczyć na fotografiach pochodzących ze zbiorów tej instytucji, sporo się zmieniło. Niektóre kamienice czy ulice trudno poznać – taką przeszły metamorfozę. To także okazja, by przypomnieć sobie, jak wyglądały klasyki motoryzacji rodem z minionej epoki technologicznej. Porównywanie dawnych kadrów miasta ze współczesnością zapisaną w pamięci wywołuje wiele wspomnień. I właśnie choćby dla nich warto przenieść się w czasie.
Wstęp na wystawę znajdującą się na drugim piętrze ostrowskiego ratusza jest bezpłatny.
sobota, 11 lutego, 2023
Dobrze, że za komuny wybudowali te kilka 11. piętrowych budynków, bo jakby ich nie było Ostrów wyglądałby jak wielka wieś. Wtedy budowali wyższe budynki, a teraz jak wybudują 4. piętrowe budynki to to szczęście. Większość nowej zabudowy deweloperskiej to 1-2-3 piętra. ,,Najpiękniejsze” są te wybudowane przez GS na Kujawskiej. Szkarady jakich nie spotka się w żadnym mieście!
wtorek, 14 stycznia, 2025
Czy w Ostrowie Wielkopolskim mieszkał p. Stanisław Smoleń (ambasador)? Czy był osobą publiczną w okresie PRL?