Ostatnia miejscowość ma już swoją salę wiejską. Sprawdź, w której gminie

3
Zakończyła się budowa sali wiejskiej w Zacharzewie. Jest to ostatnia miejscowość w gminie, która do tej pory nie posiadała takiego obiektu. Budowa 370-metrowego budynku kosztowała ponad 2 mln zł i trwała prawie rok.

Sala jest jednopoziomowa i ma dwuspadowy dach o wymiarach 23 na 25 m. Wykończony został w wysokim standardzie z doprowadzonym ogrzewaniem gazowym. Jest tam sala, która pomieści około stu gości, jest tez pełne zaplecze sanitarne i kuchenne.

Powstanie takiego obiektu cieszy szczególnie mieszkańców Zacharzewa. – Będziemy mogli się w końcu spotykać w dogodnym miejscu i ustalać sobie wszystkie sprawy w sołectwie. Jest też u nas dużo młodzieży, którą chcemy przeszkolić z pierwszej pomocy. Ta sala da nam taką możliwość – mówi Dawid Goz, mieszkaniec Zacharzewa.

Mieszkańcy wioski do tej pory musieli korzystać z gościnności innych organizując zebrania wiejskie czy spotkania opłatkowe. – Korzystaliśmy do tej pory z gościnności Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowie WIelkopolskim. Jednak tam byliśmy tylko na łasce, a teraz nareszcie jesteśmy u siebie – tłumaczy Wiesław Janoś, sołtys Zacharzewa.

Budowa sali wiejskiej trwała prawie rok. W marcu bieżącego roku na placu przy ulicy Rajskiej były tylko fundamenty, w lipcu natomiast stanęły już ściany i powstawał dach, a w połowie listopada obiekt uroczyście otwarto. Sala w całości została wybudowana ze środków własnych gminy.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Rezerwacje miały ruszyć 12 listopada o godz 15 (prędzej pomimo moich próśb pan sołtys nie chciał zarezerwować) pojechałam w wyznaczonym terminie i godz nikt przede mną nie czekał i co się okazało? Już zajęte
    Tak się nie robi panie SOŁTYSIE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick