Ostatnia kadencja dyrektora Ostrzeszowskiego Centrum Kultury

0
Fot. Artur Derewiecki (z lewej), Patryk Jędrowiak
Artur Derewiecki, który od 15 lat pełni funkcję dyrektora Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, postanowił nie ubiegać się o stanowisko w kolejnej kadencji. Za około półtora roku, bo właśnie wtedy, upłynie jego bieżąca kadencja, zajmie się tylko obowiązkami radcy prawnego w Urzędzie Miasta i Gminy w Ostrzeszowie. Do tej pory pracuje jednocześnie na obu stanowiskach.

Decyzję o tym, że nie będzie dalej kierował Ostrzeszowskim Centrum Kultury miał przekazać burmistrzowi Patrykowi Jędrowiakowi krótko po tym jak objął on władzę w ostrzeszowskim magistracie. – Moja decyzja nie jest efektem kilku miesięcy, a długich przemyśleń, które gdzieś tam zachodziły mi w głowie już od dwóch lat. Wspominałem już o tym poprzedniemu burmistrzowi Mariuszowi Witkowi – mówi Artur Derewiecki, dyrektor OCK-u. – Trzeba otwarcie przyznać, że praca w kulturze wymaga pełnego poświęcenia, całe życie układa się pod pracę. Zamierzam zadbać trochę o życie prywatne, dlatego postanowiłem pełnić funkcję dyrektora tylko do końca kadencji – dodał.

Urząd Miasta i Gminy w Ostrzeszowie po rozpisaniu konkursu, powoła na to stanowisko nową osobę. – Narazie trudno mówić o tym, co będzie, ale w naszym mieście nie brakuje osób, które są związane z kulturą. Jestem przekonany, że to stanowisko obejmie kompetentna osoba – mówi Patryk Jędrowiak, burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Pracę obecnego dyrektora burmistrz, ocenia dobrze – Trzeba przyznać, że dyrektor Derewiecki dobrze dbał o infrastrukturę. Mamy nowe kino, Centrum Kultury i hol zostały rozbudowane. Jest możliwość zakupu biletów przez Internet, powstała mała sala kinowa, ale jak wiemy bywały też problemy z dogadaniem się z lokalnymi artystami.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick