Ostatni weekend wakacji pod czujnym okiem policji. Lepiej zdejmij nogę z gazu

0
Od środy na drogach powiatu ostrowskiego pojawi się więcej policjantów. Będzie to spowodowane poprawą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ostatnich dniach wakacji. Funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. miejsca zagrożone szczególnie wybrykami chuligańskimi.

To już kolejna tego typu akcja. Poprzednie odbywały się w minionych latach. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego postanowili również w tym roku zapewnić większe bezpieczeństwo najmłodszym mieszkańcom. – Funkcjonariusze będą kontrolować będą okolice sklepów monopolowych, boisk szkolnych, rejonów parków, terenów rekreacyjnych. Działania mają zapobiegać zakłóceniom porządku publicznego, spożywaniu alkoholu, a także sprzedaży alkoholu osobom małoletnim – wyjaśnia sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Większa obecność policjantów ma być zauważalna także w poniedziałek, a więc w pierwszy dzień nowego roku szkolnego. – Policjanci prewencji i ruchu drogowego pełnić będą służbę w rejonach dróg dojazdowych do szkół, gdzie będą nadzorować przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych. Patrolować będą również okolice przejazdów kolejowych zarówno tych strzeżonych, jak i niestrzeżonych – dodaje.

Policjanci apelują także do rodziców, by również oni zwrócili uwagę na bezpieczeństwo swoich pociech oraz młodzież, by nie sięgała po alkohol, używki ani nie niszczyła mienia. – Przede wszystkim jednak przypomnijmy sobie zasady poruszania się po drogach pieszo, rowerem czy skuterem. W takim przypadku jesteśmy uczestnikiem ruchu drogowego, który nie posiada ochrony takiej, jaką mają kierowcy samochodu – zaznaczają ostrowscy funkcjonariusze.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick