Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do zabawy. Wymyśl imiona dla żubrów!

0
Latem tego roku w gołuchowskiej zagrodzie na świat przyszły dwa małe żubry. Tamtejszy Ośrodek Kultury Leśnej tradycyjnie już zorganizował konkurs na imiona dla żubrzych "maluszków". Sprawa nie jest jednak tak prosta, jak mogłoby się wydawać... Imiona muszą zaczynać się od przedrostka "Po".

– Nie jest przypadkiem, że imiona żubrów muszą zaczynać się od takich liter. Te żubry pochodzą z linii nizinnej białowieskiej i żubry hodowane w zagrodach, tak jak te nasze, powinny mieć imiona rozpoczynając się od liter “Po”. Oczekujemy na imiona niepowtarzalne, ponieważ część imion znalazła się już w księdze rodowodowej żubrów i teraz zależy nam na tym, by nowe żubry miały imiona inne, niż te, które figurują w księdze – mówi Alicja Antonowicz, Kierownik Działu Edukacji i Informacji Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Obecnie w gołuchowskiej zagrodzie mieszka dziewięć żubrów. W okresie od wiosny do jesieni są chętnie podglądane przez turystów odwiedzających Gołuchów. – Żubr to takie dzikie zwierze, które leży w cieniu – stwierdza z uśmiechem na twarzy przedszkolak z jednej z kaliskich placówek. – Jest byk przewodnik i dwie starsze krowy, do tego młodzież i dwa żubrzyki urodzone w tym roku – wylicza Stanisław Czołnik, Kierownik Działu Parkowego OKL w Gołuchowie. I to właśnie te podlotki czekają na propozycje imion.

Na propozycje imion dla dwóch żubrów pracownicy Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie czekają do 5 października 2018 roku.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick