Ośrodek hipoterapii w Latowicach spłonął. Potrzebne pieniądze na jego odbudowę

0
Fot. OSP Latowice
Ośrodek hipoterapii w Latowicach (w gminie Sieroszewice) spłonął w pożarze, do którego doszło 24 czerwca. Ogień zajął budynek błyskawicznie, na szczęście nie ucierpiały ani zwierzęta, ani ludzie. Ucierpiał ośrodek hipoterapii, który prowadził proboszcz latowickiej parafii. Tamtejsi strażacy-ochotnicy zorganizowali zbiórkę pieniędzy, by pomóc w odbudowie ośrodka.

ZOBACZ: Latowice. Pożar budynku gospodarczego. Na miejscu 10 zastępów

Ogień oprócz budynku strawił także zapas paszy. – Nie ma już słomy, owsa, tegorocznego zbioru siana. Zniszczone zostały również zabudowania – wymieniają strażacy OSP Latowice, inicjatorzy zbiórki.

Wszyscy pomagali w miarę swych możliwości, niestety sfinansowanie odbudowy pociągnie za sobą duże koszty. – Prosimy o pomoc. Sam zakup materiałów to już ogoromny wydatek – dodają strażacy.

Proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej od lat prowadzi Ośrodek Hipoterapii nie pobierając w nim żadnych opłat od rodziców chorych dzieci. Jego jedyną „walutą” zawsze była modlitwa.

Strażacy proszą o wpłaty na konto OSP Latowice nr 84 8431 0008 0100 1516 2000 0001 , OSP Latowice ul. Środkowa 14 , 63-405 Sieroszewice. Wpłaty zostaną przekazane w całości na odbudowę ośrodka . W tytule proszą dopisać „Hipoterapia”. – Z góry dziękujemy. Pokażmy proboszczowi w tym trudnym momencie, że dobro wraca, że okazane serce zaowocuje – apeluje Marek Doliński, prezes OSP Latowice.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick