OSP Koźmin Wlkp. zorganizowali zbiórkę dla potrzebujących

0
Kartony z żywnością i środkami czystości zapełniły stoły w remizie w Koźminie Wielkopolskim. To znak, że nadchodzą święta, a wraz z nimi pomoc od druhów z tamtejszego OSP. Ich akcja ponownie spotkała się z odzewem mieszkańców, którzy nie zawiedli, a odzew był większy niż w poprzednim roku.

Okres przedświąteczny to moment, w którym wielu z nas decyduje się na pomoc potrzebującym. Wśród nich są strażacy ochotnicy z OSP w Koźminie Wielkopolskim, którzy postanowili stworzyć coś na wzór Szlachetnej Paczki.

Ich celem była pomoc starszym i potrzebującym mieszkańcom gminy. Sukcesem zakończyła się już ubiegłoroczna akcja, która była pierwszą. Tegoroczna zbiórka przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Strażacy z OSP Koźmin Wlkp. zamienili salę w remizie w magazyn, do którego zwozili dary m.in. ze szkół i przedszkoli, bo dzieci i młodzież też włączyli się w pomoc. Zorganizowano także dwa turnieje piłkarskie, z których wpisowe przeznaczono na zakup produktów z długim terminem ważności. W akcję włączyła się jedna z ostrowskich firm, która przekazała 400 kg mąki.

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick