DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Osiem meczów bez porażki. Ostrovia na fali, Centra znowu wygrywa

Niektórzy już się utrzymali, inni zakończyli sezon, ale są jeszcze tacy, przed którymi decydujące starcie.

Fot. Ostrovia 1909

Za nami 32. kolejka wielkopolskiej IV ligi. Do końca sezonu pozostały dwie serie gier, ale nadal nie wiadomo, kto się utrzyma, a kto spadnie. Spośród klubów z południowej Wielkopolski w najlepszej sytuacji jest Ostrovia 1909, która znajduje się najwyżej w tabeli – na 11. pozycji. Biało-czerwoni o punkt wyprzedzają LKS Gołuchów, o 2 – Centrę Ostrów Wielkopolski i o 9 – Jarotę Jarocin.

W miniony weekend odnotowali drugie zwycięstwo z rzędu i ósmy mecz bez porażki pod rząd. To seria, jakiej w Ostrowie Wielkopolskim nie pamiętają. Zespół wreszcie gra płynnie, skutecznie, momentami nawet widowiskowo. Potrafi kreować grę, narzuca styl gry, konsekwentnie buduje akcje, mądrze przesuwa się po boisku.

Jeszcze nie tak dawno celem nadrzędnym było utrzymanie. Teraz – na fali dobrych występów – drużyna prowadzona przez Józefa Klepaka chciałaby podtrzymać tę passę do końca sezonu wydłużając ją najlepiej jeszcze o dwa zwycięstwa.

Powody do zadowolenia po wielotygodniowym marazmie ma Centra Ostrów Wielkopolski, która wygrała po raz drugi z rzędu. To ważny impuls po ostatnich miesiącach, kiedy próżno było szukać formy w biało-niebieskim obozie.

Ważne zwycięstwo dołożył też LKS Gołuchów, który także do ostatniej chwili walczył o utrzymanie.

Pewności, że w kolejnej edycji rozgrywek zobaczymy na poziomie IV ligi Jarotę Jarocin ciągle jednak nie ma. JKS przegrał ostatnio z Polonią Marcinki Kępno. Oba zespoły – jako jedyne z regionu na tym szczeblu rozgrywek –  walczą jeszcze o przetrwanie. Jarocie wystarczyłby remis z Kępnem, aby tego dokonać. Najbliższa okazja nadarzy się w sobotę, kiedy to do Jarocina przyjedzie odwieczny rywal – Nielba Wągrowiec.

W sobotę dobiegła końca rywalizacja w III lidze. Pogoń Nowe Skalmierzyce pokonała na wyjeździe przedostatnią w tabeli Unię Solec Kujawski 3:0 po bramkach Patryka Palata (dwóch) i Daniela Kaczmarka.

III liga

Unia Solec Kujawski – Pogoń Nowe Skalmieryce 0:3
0:1 – Patryk Palat (11.)
0:2 – Patryk Palat (20.)
0:3 – Daniel Kaczmarek (86.)

IV liga

Centra Ostrów Wielkopolski – Mieszko Gniezno 2:1
1:0 – Jakub Kłobusek (44.)
1:1 – Igor Drzażdzyński (86.)
2:1 – Michał Kucharski (91.)

Pogoń Łobżenica – LKS Gołuchów 2:4
0:1 – Filip Morkowski (7.)
0:2 – Bohdan Dmytryshyn (25.) – sam.
1:2 – Radosław Leoniak (35.)
1:3 – Piotr Dolata (50.)
2:3 – Karol Czerwiński (90.)
2:4 – Jakub Szymkowiak (91.)

Polonia Marcinki Kępno – Jarota Jarocin 2:1
1:0 – Karol Ira (81.)
2:0 – Patryk Słupianek (82.)
2:1 – Marcel Maćkowiak (89.)

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz