Osiem dni, osiem ofiar – policja prowadzi działania i apeluje o ostrożność!

1
Policja w regionie prowadzi działania "Prędkość". Policjanci Wydziału Drogowego będą prowadzić pomiary prędkości kierowców na naszych drogach. Jakiekolwiek złamanie zasad będzie skutkowało mandatem. Mundurowi wciąż przypominają, że zdjęcie nogi z gazu może uchronić nas i innych przed wypadkiem. Aktywna mapa śmiertelnych wypadków drogowych wciąż się zapełnia.

Początek wakacji na wielkopolskich drogach to 8 wypadków śmiertelnych. – Dotyczyły kierowców, motocyklistów, pieszych. Chwila nieuwagi, brak wystarczającej koncentracji i przede wszystkim łamanie przepisów drogowych są przyczyną ludzkich tragedii. Myślenie, że jeżdżę szybko ale bezpiecznie lub, że wypadki zdarzają się tylko innym, może być brzemienne w skutkach. Mamy tylko jedno życie, warto o tym pamiętać – informuje wielkopolska policja.

CZYTAJ: “Każdy punkt to ludzka tragedia” – wróciła wakacyjna mapa wypadków drogowych

Policjanci m.in. z powiatu ostrowskiego prowadzą działania „Prędkość” na drogach naszego regionu. Mundurowi dokonują pomiarów prędkości zarówno przy drogach, jak i podczas jazdy nieoznakowanym samochodem. -Szczególną rolę mają policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Policjanci pełnią służbę z wykorzystaniem najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z rejestracją obrazu – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś z ostrowskiej komendy.

Prędkość niezmiennie jest główną przyczyną wypadków drogowych, często tych śmiertelnych. Wielu z nich można uniknąć lub zminimalizować ich skutki jeżeli będziemy przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Odpowiednia prędkość, zasada ograniczonego zaufania i szczególna ostrożność, mogą uratować nasze życie i zdrowie, niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcami, rowerzystami lub pieszymi – apelują policjanci.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Grupa SPEED powinna wybrać się czasami na DK36 Ostrów-Krotoszyn i łapać tych psycholi na PKR-ach, często jeżdżę tą drogą od kilku lat i jeszcze ani raz nie widziałem zacnej grupy SPEED. A dzieją się na tej trasie ciekawe rzeczy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick