Oryginalność nowego budynku Urzędu Gminy Ostrowa Wlkp. Czy taki kolor murów już zostanie?

2
Budynek dawnego Młodzieżowego Domu Kultury przechodzi generalny remont, by w połowie tego roku przekształcić się w Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski. Przeprowadzka czeka wszystkie działy i urzędników. Trzypiętrowy budynek jest dwa razy większy od starej siedziby gminy. Mieszane uczucia budzi jednak kolor tynku na zewnątrz budynku. Wójt Gminy, Piotr Kuroszczyk odpowiedział nam skąd ten kolor i czy będzie już taki na stałe.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Porównywanie ceglanego koloru świątyni wybudowanej w stylu gotyckim z nieokreślonym fioletowo- czerwonym kolorem wyremontowanego budynku miejskiego wydaje się być indolencją w dziedzinie architektury. Mam nadzieję, że architekt miejski ma trochę więcej pojęcia w tej materii niż Piotr Kuroszczyk.

  2. 3
    1

    Całe miasto szarobure, więc komu przeszkadza czerwony kolor? Mnie się podoba, choć uważam, że powinien mieć cieplejszy odcień, a nie taki wpadający w bordo. Na pewno na tle szarzyzny ostrowskiego centrum ten budynek wyróżnia się pozytywnie. Uważam, że całe śródmieście powinno mieć elewacje kamienic bardziej żywe. Większość kamienic jest szara, żółta, szarobura, ewentualnie ma kolor kawy z mlekiem. Brak właśnie czerwonych czy też niebieskich elewacji. W ogóle zakazałbym robienia elewacji na szaro czy popielato w centrum miasta. To przygnębiające kolory…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick