Organizują kolejną pomoc dla dzieci z Ugandy!

0
Mateusz, Kinga oraz Tomasz ponownie organizują pomoc dla podopiecznych sierocińca, który prowadzony jest przez Polkę w Ugandzie. Potrzebne są ubrania, książki, ale też kable elektryczne, maszyny budowlane i lampy owadobójcze i bakteriobójcze. Uruchomiony został specjalny numer telefonu, pod którym można zgłosić chęć pomocy. Powstała także zbiórka internetowa. Szczegóły na wlkp24.info.

Pierwsza edycja „Paczki dla Ugandy” zorganizowano w październiku 2021 roku. Zbiórka okazała się sporym sukcesem, dlatego Mateusz i Kinga Grochowscy oraz Tomasz Wojciechowski postanowili podjąć się wyzwania i organizują drugą edycję zbiórki! – Jesteśmy po rozmowach z Anią. Priorytetem jest aktualnie sprawa budowy nowego sierocińca, który odwiedzamy w filmie. Niestety koszty utrzymania domu, który wynajmuje Fundacja Agandi rosną wraz z rosnącymi cenami. Uganda nie jest samotną wyspą na morzu inflacji – informują organizatorzy zbiórki.

Aktualne potrzeby sierocińca Ani to:

1. Dobrej jakości prześcieradła z gumką (wymiary) 80×180 i 60×120;
2. Buty dla dzieciaków (rozmiary od do);
3. Farba do tablic magnetycznych;
4. Kable elektryczne do nowego budynku;
5. Ubrania 5-13 lat przede wszystkim chłopięce;
6. Książki dla dzieci w języku angielskim do czytania;
7. Grunt do ścian;
8. Lampa owado- i bakteriobójcza;
9. Sprzęt sportowy/outdorowy;
10. Gazy jałowe (i tym podobne rzeczy);
11. Sprawne maszyny budowlane;

Uruchomiono także specjalny numer telefonu, pod którym można zgłaszać chęć pomocy podopiecznym sierocińca: 533 900 822.

Dodatkowo w każdy poniedziałek lutego i marca w godzinach od 14.00 do 16.00 do budynku po dawnym kinie Komeda można przynosić dary wymienione wcześniej. – Uruchomiliśmy kolejną zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Znajdziecie ją pod hasłem „Paczka dla Ugandy 2.0”. Pieniądze zebrane w tym miejscu przeznaczymy w całości na sprawy logistyczne związane z transportem/dostarczeniem kolejnej „Paczki” dla dzieciaków z Mbarara – dodają Mateusz, Kinga i Tomasz.

Jednocześnie informują, że są otwarci na wszelkie fanty, które darczyńcy chcieliby przekazać na licytacje. O terminie rozpoczęcia poszczególnych poinformują w najbliższej przyszłości. Wszystkie licytacje odbędą się na grupie facebookowej „Paczka dla Ugandy”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick