DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Organizatorzy podliczyli kwestę. "To najwyższa kwota chyba od 5 lat"

Zakończyła się kwesta na renowację zabytkowych nagrobków na starym Cmentarzu w Ostrowie Wielkopolskim. Wiemy, ile zebrano w tym roku.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Zbierają na renowację zniszczonych nagrobków. Nie zabrakło tradycyjnej kwesty na Starym Cmentarzu

Zakończyła się kwesta na Starym Cmentarzu w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku zebrano ponad 7 580 zł. – To najwyższa kwota chyba od 5 lat. Jestem bardzo zadowolony. Dołożymy te pieniądze do miejskiego funduszu i zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów remontu zabytkowych nagrobków – mówi w rozmowie z portalem wlkp24.info Andrzej Jakubek, członek komitetu organizacyjnego zbiórki.

Kwesta jest prowadzona od ponad 20 lat i za każdym razem spotyka się z pozytywną reakcją ze strony mieszkańców miasta odwiedzających ten jeden z najstarszych w Polsce cmentarzy. Potrzeby są ogromne, bo wiele nagrobków wymaga renowacji. Choć nie tylko w nie należy zainwestować. Odnowiony zostanie wkrótce kolejny fragment płotu. Zlecono też wykonanie zupełnie nowej bramy, która będzie nawiązywać elementami do historyczności obiektu.

Na razie nie wiadomo dokładnie, które nagrobki zostaną wybrane do renowacji. Jest kilka typów, ale należy jeszcze sprawdzić, jak wygląda sytuacja właścicielska: czy potomkowie żyją, czy formalnie nie ma się kto zajmować konkretnymi grobami.

Kolejna zbiórka pieniędzy odbędzie się za rok.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz