"Opatrunek na ratunek". Pomóc może każdy

0

„Opatrunek na ratunek” - to hasło ogólnopolskiej akcji charytatywnej, dzięki której mieszkańcy Afryki będą mieć lepszy dostęp do opatrunków medycznych, leków i wszystkiego, co zabezpiecza oraz leczy rany. Do działania włączyli się uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, którzy w murach szkoły zbierają opatrunki. Pomóc może każdy do końca marca.

Afryka to drugi największy kontynent świata, który zamieszkuje ponad 1/7 całej ludności globu. Niestety, te liczby nie przekładają się na dobrobyt – wręcz przeciwnie. Afryka to symbol biedy i chorób takich jak malaria czy AIDS. Dostęp do opatrunków medycznych w krajach tzw. Trzeciego Świata jest prawie niemożliwe.

Akcja „Opatrunek na ratunek” ma choć w niewielkim stopniu doposażyć placówki medyczne w Afryce. Potrzebne są bandaże, gazy, plastry, opaski uciskowe – te rzeczy w Polsce kosztują niewiele. Organizatorem akcji prowadzonej w całej Polsce jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

Pojemnik na opatrunki znajduje się na parterze III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim przy gablocie po lewej stronie od wejścia. Będzie tam do końca marca, na teren szkoły może wejść każda osoba chcąca dorzucić coś do puli opatrunków. 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick