Oni zwyciężają, my chcemy być tacy jak oni?

0
Była małyszomania, teraz każdy chce być jak Robert Lewandowski, Adam Kszczot, czy Bartosz Kurek. Sukcesów polskich sportowców przybywa, a co za tym idzie - coraz więcej młodych osób pragnie rozpocząć przygodę ze sportem. Jaki wpływ na nas mają medale, tytuły i osiągnięcia?

Nie od dziś wiadomo, że Polacy utożsamiają się z sukcesami sportowców. Chcemy oglądać ich zmagania, cieszyć się z ich wygranych, najważniejsze rozgrywki przyciągają przed telewizory miliony Polaków.

Dowodem na coraz większe zainteresowanie sportem był pełen stadion lekkoatletyczny w Bydgoszczy. Kilkanaście tysięcy ludzi oglądało na żywo moment, kiedy Polacy stanęli na najwyższym stopniu podium. – Chęć naśladowania sportowców to rzecz naturalna. Oglądając wydarzenia sportowe, działają mechanizmy w naszym mózgu – wyjaśnia Eliza Wolańczyk, psychoterapeuta.

Sportowy sukces wiąże się z wyrzeczeniami i ciężką pracą. – To dieta, duża ilość snu i sporo godzin na treningu. Trzeba było to też pogodzić ze szkołą i innymi obowiązkami – powiedział Patryk Wykrota, mistrz Polski U20. Ale sukcesów nie byłoby też gdyby nie kibice i ich doping.

Ale skoro polskie zwycięstwa mają nieść za sobą młode pokolenie sportowców to niech dobra passa trwa!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick