Oni pojadą na koncert Bel Suono i występ The Royal Moscow Ballet [WYNIKI KONKURSU]

0
Ogłaszamy wyniki konkursu, w którym do wygrania były bilety na koncert genialnego tria fortepianowego Bel Suono i występu znanej na całym świecie grupy The Royal Moscow Ballet. Spłynęło do nas sporo maili z odpowiedziami, a Komisja Konkursowa wybrała - jej zdaniem - najciekawsze odpowiedzi. Wyniki znajdziesz na wlkp24.info.

To był szybki konkurs na muzyczną i taneczną ucztę. Do wygrania mieliśmy bilety na koncert Bel Suono – rosyjskiego tria fortepianowego, które jest znane na całym świecie ze swoich genialnych popisów i wykonań we własnej interpretacji m.in. największych hitów muzyki popularnej i filmowej.

Ci, którzy wolą balet, także mogli powalczyć o wejściówki na niezapomniany występ magicznej grupy The Royal Moscow Ballet. Popisy moskiewskich baletmistrzów zapierają dech w piersiach i wzbudzają zachwyt nie tylko miłośników baletu, ale każdego, kto ma okazję oglądać ich na żywo.

Zadaniem konkursowym było napisanie uzasadnienia, dlaczego chciałabyś/chciałbyś wygrać bilet właśnie na koncert „Bel Suono” lub „The Royal Moscow Ballet”. Komisja Konkursowa przeczytała wszystkie odpowiedzi i wybrała te, które, jej zdaniem, były najciekawsze.

Bilety na występ „Bel Suono” otrzymują:

Bogusława Golińska (Wierzbno)
Uzasadnienie: Trzech geniuszy fortepianu (bo tak się o nich mówi) za pomocą tego instrumentu przedstawiają muzykę klasyczną w różnych aranżacjach i interpretacjach. Myślę , że warto tych geniuszy posłuchać , tym samym polubić utwory Vivaldiego, Beethovena, Bizeta które dla przeciętnego słuchacza wydają się trudne. Nie miałam okazji posłuchać ich muzyki na żywo a wasz konkurs daje taką możliwość.

Joanna Torba (Ostrów Wielkopolski)
Uzasadnienie: Bilety na koncert Bel Suono chciałabym, wygrać by zabrać na ten występ mojego męża, który niestety nie rozumie mojego zachwytu muzyką klasyczną, uważa ją zwyczajnie za nudną i „nadętą” . Mam nadzieję, że kontakt z tą muzyką na żywo w wykonaniu niewątpliwie jednych z najlepszych pianistów młodego pokolenia jakimi są w moim odczuciu Bel Suono, pozwoli mu docenić kunszt wykonania utworów , przekona go iż muzyka fortepianowa to nie tylko klasyczne brzmienie ale i inne spojrzenie na dobrze znane utwory nie należące do klasycznego repertuaru i zaszczepi w nim choć częściowo miłość do muzyki fortepianowej.

Agnieszka Junyszek (Ostrów Wielkopolski)
Uzasadnienie: Chciałaby posłuchać pięknych dźwięków wyczarowywanych przez trzech pianistów przy trzech fortepianach, zamieniających muzykę poważną w bardziej popularną, a muzyce popularnej nadając nieco bardziej poważne brzmienie. Te sześć rąk po mistrzowsku poruszających się po biało czarnych klawiszach fortepianu wystarczy za całą orkiestrę, a także zastąpi wokal.

Sabina Berkowska (Ostrów Wielkopolski)
Uzasadnienie: Bardzo chętnie uczestniczę w konkursach organizowanych przez Państwa gdyż to dzięki Wam, przy odrobinie szczęścia można podelektować się i zażyć dobrej kultury. Z ogromną satysfakcją spędzę wieczór w barwach muzyki Bel Suono, gdyż muzyka ta, to mieszanka klasyki, rocka, popu i najbardziej znanych filmowych utworów w wykonaniu trzech młodych, przystojnych pianistów – absolwentów Moskiewskiego Konserwatorium Muzycznego im. Piotra Czajkowskiego. Pianiści potrafią urzec każdą publiczność, która nigdy się nie nudzi na ich koncertach. Udział w koncercie pozwoli na wartościowe spędzenie czasu z osobą bliską w przepięknej atmosferze.

Joanna Banaś (Ostrów Wielkopolski)
Uzasadnienie: Jako atrakcyjna kobieta (skromnością nie grzeszę) nie mogłabym nie skorzystać z szansy jaką Państwo mi stwarzacie na spotkanie z trzema przystojnymi mężczyznami. Chociaż nazwa tego tercetu odnosi się do muzyki , to nie tylko dźwięki są tam bel, ale również wykonawcy. Vasily, Kiryll i Maxim to właśnie w ich towarzystwie chciałabym spędzić najbliższy sobotni wieczór, delektując się ich widokiem na scenie, bo mam straszną słabość do Rosjan w smokingach. A ponieważ jest ich aż trzech, to każdy znajdzie na ich występie coś dla siebie. Dla fanek niebieskookich blondynów jest Kiryll, jeśli ktoś woli długowłosych brunetów to nacieszy oko Vasilem, a może męski Max? Ja jako typowa kobieta jeszcze nie zdecydowałam, który typ rosyjskiej urody jest mi najbliższy, dlatego te bilety i możliwość zobaczenia muzyków na żywo na pewno ułatwiłyby mi decyzję. Oczywiście podziwiając ich walory estetyczne nie omieszkam też posłuchać muzyki jaką grają, w końcu kultury nigdy za wiele.

Podsumowując koncert Bel Suono to prawdziwa uczta estetyczna i muzyczna i nie wyobrażam sobie żeby mogło mnie tam zabraknąć.

Bilety na „The Royal Moscow Ballet” otrzymują:

Danuta Junyszek (Radłów)
Uzasadnienie: Nigdy nie byłam jeszcze na przedstawieniu baletowym, a zobaczyć The Royal Moscow Ballet na żywo to na pewno wydarzenie, które zapamiętałabym do końca życia.

Justyna Dyczak (Słaborowice)
Uzasadnienie: Moim ogromnym marzeniem jest zobaczyć wraz z mężem rosyjski balet na żywo.Uwielbiam konkursy z Wlkp24.info, Mam nadzieję ,że dzięki Wam przeniesiemy się na chwilę w „inny świat”…

Co, gdzie, kiedy?

Ze zwycięzcami skontaktujemy się osobiście. Przypominamy, że koncert „Bel Suono” odbędzie się w sobotę 9 listopada 2019 roku o godz. 20.30 w Sali Ziemi w Poznaniu, a występ „The Royal Moscow Ballet” został zaplanowany na poniedziałek 11 listopada 2019 roku, na godz. 16.00 także w Sali Ziemi w Poznaniu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick