Oni już zjedli śniadanie wielkanocne [ZDJĘCIA]

2
Uczniowie zrzeszeni w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy zasiedli do śniadania wielkanocnego na kilka dni przed Wielkanocą, ale innego wyjścia nie było.

Do wspólnego stołu zasiadła młodzież z pleszewskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, którzy pochodzą z wielu miejsc Południowej Wielkopolski m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Krotoszyna, Jarocina, Kępna i Ostrzeszowa. Na świątecznym stole nie zabrakło jajka, szynki, białej kiełbasy, a także wielkanocnej baby.

Śniadania wielkanocne w centrum kształcenia mają długą tradycję. Tegoroczne było już 24 przygotowanym z myślą o młodzieży. – Robimy to przede wszystkim z myślą o naszych uczniach, bo wiemy, że nie każdy z nich we własnym domu będzie miał prawdziwe święta. Wśród nich są bowiem osoby, które mają trudną sytuację rodzinną i nie zawsze świąteczna atmosfera jest tam priorytetem – wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor centrum.

W rolę kucharzy wcieliła się m.in. młodzież, która pomagała pracownikom ośrodka. – Staramy się zawsze angażować naszych uczniów do przygotowywania takich uroczystości. Świąteczne potrawy nie są robione na co dzień, dlatego ważne jest, aby przyszli kucharze umieli odnaleźć się w swoich miejscach pracy po ukończeniu szkoły – dodaje Żaneta Pawlak, kierownik warsztatów szkoleniowych CKiW OHP.

Zobacz galerię zdjęć ze śniadania wielkanocnego:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick