Okręgowe Związki Piłki Nożnej przestaną istnieć. Tak zdecydował PZPN

3
Szykują się duże zmiany organizacyjne. Od 1 lipca 2019 roku Okręgowe Związki Piłki Nożnej przestaną istnieć. Jest to pokłosie decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej, który postanowił przenieść organizację rozgrywek na barki Wielkopolskich Związków Piłki Nożnej.

Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że rozgrywki na szczeblach regionalnym i lokalnym będą organizowane przez wojewódzkie związki piłki nożnej. To oznacza, że okręgowe związki piłki nożnej tracą rację bytu. Zdaniem działaczy z piłkarskiej centrali spokojne mogą być kluby, dla których reforma ma wyjść na dobre. „Dla klubów zmiany będą miały tylko charakter formalny. Jedynym odczuwalnym dla nich skutkiem może być obniżenie opłat związanych z uczestnictwem w ligach” – czytamy na stronie Wielkopolskiego ZPN-u. Uproszczeniu mają ulec także procedury rejestracyjne zawodników.

Informacja na temat zmian organizacyjnych mających wejść w życie od sezonu 2019/2020 pojawiła się także na stronie kaliskiego OZPN-u: „Pośrednio decyzja podjęta przez PZPN oznacza likwidację Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Decyzje o rozwiązaniu stowarzyszenia, jego majątku, podejmie Walne Nadzwyczajne Zebranie Delegatów Kaliskiego OZPN”.

Nie oznacza to jednak, że okręgowi działacze znikną z piłkarskiej mapy Polski. O tym, jak zostanie zreformowana struktura, informuje na stronie internetowej Wielkopolskiego ZPN-u Paweł Wojtala, prezes tej organizacji: „Na obszarach odpowiadających terenom działania obecnych Okręgowych ZPN-ów powstaną jednostki terenowe Wielkopolskiego ZPN-u odpowiedzialne za bieżącą obsługę rozgrywek”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Czym różni się reprezentacja piłkarska 40 milionowej Polski od reprezentacji 4 milionowej Chorwacji? I czy przypadkiem ten drugi kraj nie jest na znacznie wyższym poziomie niż Polska. Więc po co to opłacać te wszystkie ligi i nieudolne kluby?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick