Okradły seniorkę. Same zgłosiły się na policję

0
Screen z nagrania
O dwóch złodziejkach, które okradły seniorkę na terenie gminy Blizanów informowaliśmy w grudniu zeszłego roku. Okazuje się, że oszustki dobrowolnie zgłosiły się na komisariat policji. Teraz staną przed sądem i odpowiedzą za przestępstwo. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Do kradzieży doszło w październiku, jednak dopiero w grudniu policja zdecydowała się opublikować nagranie wideo z kamery znajdującej się w domu seniorki. Rabunku dokonały wchodząc do domu pod pretekstem sprzedaży koców. Kiedy pierwsza z nich zajmowała starszą kobietę, umiejętnie zasłoniła swoją koleżankę, która przedostała się do pokoju, kradnąc pieniądze oraz biżuterię.

CZYTAJ: Rozpoznajesz te kobiety? Szuka ich policja!

Opublikowanie wideo z monitoringu najwyraźniej podziałało. Kobiety same zgłosiły się na komisariat policji w Blizanowie. Złodziejkami okazały się mieszkanki powiatu pleszewskiego w wieku 53 oraz 70 lat. – Kobiety usłyszały zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności. Materiały sprawy już wkrótce zostaną przekazane do sądu, który zadecyduje o dalszym losie podejrzanych – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick