Okradli plebanię. Sprawą zajęły się prokuratura i policja

0
Do zuchwałej kradzieży doszło w Tłokinii Kościelnej (gm. Opatówek), gdzie nieznani sprawcy ukradli pieniądze i cenne przedmioty z plebanii tamtejszej parafii. Policja szuka złodziei. Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby podejrzane o dopuszczenie się tego czynu, ale po przesłuchaniu, zostali oni zwolnieni.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież pieniędzy i cennych przedmiotów z plebanii w Tłokinii Kościelnej (gm. Opatówek). Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia, a po wytrzeźwieniu funkcjonariusze przesłuchali ich i zwolnili do domów.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Złodzieje mieli ukraść pieniądze, a także cenne przedmioty m.in. aparat fotograficzny. Straty wstępnie oszacowano na kilka tysięcy złotych, ale mundurowi czekają jeszcze na szacunki przedstawione przez proboszcza parafii. – Prowadzimy śledztwo pod nadzorem prokuratury, mające doprowadzić nas do ustalenia sprawców tego zdarzenia – mówi podkom. Witold Woźniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick