Okradł ich kiedy spali. 18-latek w rękach policji

3
fot. pixabay.com
Złodziej wykorzystał uchylone drzwi balkonowe i wszedł do mieszkania. Okradł lokatorów, kiedy ci spali. Szybko jednak wpadł w ręce policji.

18-latek włamał się do dwóch mieszkań w tym samym budynku wchodząc przez balkon. W pierwszym przypadku mieszkanie znajdowało się na parterze. Złodziej wykorzystał uchylone okno i dostał się do środka. Ukradł śpiącemu mężczyźnie pieniądze z portfela.

Druga kradzież nie powiodła się 18-latkowi. Lokator usłyszał hałasy i przepłoszył złodzieja. Właściciel mieszkania zauważył, jak przez balkon ucieka młody mężczyzna i zaczął go gonić. – Nie udało mu się złapać złodzieja, ale szczegółowo podał jego rysopis policji. Dzięki temu udało się ująć 18-letniego mężczyznę – mówi komisarz Monika Rataj z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kradzieże. – Straty nie były duże, więc byłabym tutaj ostrożna i nie traktowała tego jako czyn, za który mężczyzna odpowie więzieniem – dodaje kom. Rataj.

Wysokie temperatury powodują, że często zostawiamy na noc uchylone okna lub drzwi balkonowe. Jest to bardzo duża zachęta dla złodzieja. Policjanci apelują, by jednak nie dawać im okazji, do wejścia do naszego mieszkania i dokonać kradzieży.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. „Dzięki temu zaledwie po udało się ująć…” – pani Ewa była chyba głodna, bo połknęła część zdania… i znowu się ośmieszyła.

  2. W USA takiego nieproszonego gościa można bez żadnego ryzyka po prostu zastrzelić, a w Polsce policjantka poddaje w wątpliwość karę więzienia dla złodzieja, bo za mało ukradł.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick