DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Okradali domy. W ich zatrzymanie zaangażowano policjantów z trzech powiatów

39-latek oraz 33-latek zostali zatrzymani przez ostrzeszowskich, ostrowskich i wieruszowskich policjantów. Mężczyźni w ostatnich dniach okradali domy na terenie gminy Czajków oraz Ostrzeszowa-Pustkowie.

KPP Ostrzeszów

Złodzieje najpierw weszli do domu w miejscowości Ostrzeszów-Pustkowie. Wykorzystując nieobecność domowników poprzez wybicie szyby, a następnie otwarcie okna w pomieszczeniu łazienki, weszli do wnętrza budynku i ukradli biżuterię oraz pieniądze. Kolejne włamanie miało miejsce a terenie gminy Czajków. Tam złodzieje weszli do środka po uprzednim wyłamaniu okna do pomieszczenia piwnicznego. Ukradli aparat fotograficzny oraz złotą biżuterię powodując łączne straty w kwocie około pięciu tysięcy złotych.

Policjanci ustalili, że w obu przypadkach złodzieje poruszali się srebrnym oplem. Czynności prowadzili ostrzeszowscy mundurowi przy współpracy z ostrowską jednostką policji. Ustalono, że po kradzieży złodzieje skierowali się w kierunku województwa łódzkiego, dlatego poproszono o wsparcie funkcjonariuszy z Wieruszowa. – Podczas patrolu na terenie nieogrodzonej i niezamieszkałej posesji zauważyli zaparkowany pojazd marki Opel o czym niezwłocznie powiadomili zmierzających w ich stronę ostrzeszowskich kryminalnych. Po chwili na posesji pojawiło się dwóch mężczyzn zmierzających do zaparkowanego opla – relacjonuje st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Jeden ze złodziei oddał się w ręce policji, drugi podjął próbę ucieczki. Mężczyzna zatrzymał się dopiero po oddanych przez funkcjonariuszy strzałach ostrzegawczych w powietrze. Sprawcami włamań okazali się 39-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego oraz  33-letni mieszkaniec Wrocławia. W samochodzie, którym poruszali się mężczyźni, znaleziono skradzione przedmioty. Jeden ze sprawców był także poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności. – Mężczyźni decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące – dodaje st. asp. Hańdziuk.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz