Okradał ostrowskie domy. Trafił w ręce policji

0
zdjęcie poglądowe
Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który włamywał się do domów jednorodzinnych. W ten sposób wyrządził straty oszacowaną na kwotę 17 tys. zł. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Okradał ostrowskie domy, a straty poniesione przez mieszkańców zostały oszacowane na 17 tys. zł. Policja zatrzymała 58-latka który miał się tego dopuścić, wchodząc na posesje na terenie miasta. – Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież i kradzież z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. 12 lutego br. sprawca wszedł do otwartego domu i ukradł biżuterię o wartości 2 tys. zł. Do kolejnego przestępstwa doszło 6 marca wtedy to włamywacz uszkodził drzwi wejściowe do innego mieszkania i ukradł biżuterię o wartości 15 tysięcy złotych – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat pozbawienia wolności. – Śledczy, którzy zajęli się sprawą, przyjęli kilka wersji zdarzenia. Sprawdzali i analizowali każdą informację. 9 marca ustalili i zatrzymali włamywacza – dodaje rzeczniczka ostrowskiej policji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick