Ogromny pożar balotów słomy w Górznie i Szczurawicach. Działania strażaków wciąż trwają

3
Osp Ksrg Sobótka
Strażacy przez całą noc walczyli z pożarami balotów słomy, do których doszło w Górznie i Szczurawicach w powiecie ostrowskim. Ogień pojawił się w nocy, a płonęło łącznie 1500 sztuk balotów słomy. Ogień pojawił się w stodole oraz pod wiatą. Z żywiołem walczyły w sumie 24 zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Zastępy są jeszcze na miejscu pożarów, a dogaszanie wciąż trwa.

Pierwszy pożar pojawił się w Górznie, a strażacy zostali poinformowani o pożarze stodoły, w której składowane były baloty słomy. – Kiedy dojechaliśmy na miejsce, budynek był cały objęty ogniem. W środku znajdowało się 500 balotów słomy. Na miejscu pracowało 14 zastępów straży pożarnej – informuje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Drugi pożar pojawił się w Szczurawicach niedługo po pierwszym wezwaniu i dotyczył pożaru wiaty o wymiarach 40x13m. Tam także składowane były baloty. – Płonęło blisko 1000 balotów. Tam z ogniem walczyło 12 zastępów – dodaje dyżurny.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale straty są ogromne, a akcja strażaków wciąż trwa w obu miejscach. – W Górznie pracuje jeszcze 6 zastępów, a w Szczurawicach 8 zastępów. Działania na pewno jeszcze będą trwać. Teraz działania polegają na wywożeniu płonących balotów i dogaszaniu ich na otwartej przestrzeni – informuje dyżurny PSP w Ostrowie.

To już druga taka sytuacja w okolicy. 26 maja w późnych godzinach wieczornych strażacy zostali wezwani do dwóch pożarów w miejscowości Sobótka. Tam także spłonęło kilkaset balotów słomy. W tej sprawie policja prowadzi czynności i będzie wyjaśniać, czy nie doszło do podpalenia.

CZYTAJ: Dwa pożary w Sobótce. Strażacy walczą z ogniem [WIDEO, ZDJĘCIA]

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. To ktoś musi podpalać złapać gnoja bo ma z tego zabawę ale jak teraz gdzieś się będzie palić to zdało by się gdzie jest w oddali są baloty i pilnować ale w ukryciu to wpadnie bo jak się pali jedno to wszyscy są koło tego pożaru

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick