Ogromny huk nad miastem. Co to było? Wyjaśniamy

32
Fot. Czytelnik
Ogromny huk słyszany m.in. w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu spowodowały dwa samoloty, które z dużą prędkością przecięły niebo nad regionem. Skala dźwięku była tak ogromna, że z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, iż były to maszyny wojskowe. Być może myśliwce.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza oraz sąsiednich miejscowości usłyszeli w czwartek po 14.00 ogromny huk. Dźwięk mógł przypominać wybuch, ale to tylko złudzenie, bo nic takiego nie miało miejsca.

Prawdopodobnie za spowodowanie hałasu były odpowiedzialne samoloty, które przeleciały nad naszym regionem. Próżno ich szukać w aplikacjach wskazujących, jakie samoloty przelatują właśnie nad naszymi głowami, stąd można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że były to wojskowe myśliwce, które osiągnęły bardzo dużą prędkość. To właśnie ona – osiągnięta dzięki zaawansowanym technologicznie silnikom – spowodowała huk.

Wojsko nie ma w obowiązku informować publicznie o trasach ani celach przelotu samolotów, ponieważ mogą być to informacje tajne związane z prowadzonymi działaniami wojskowymi, manewrami bądź patrolami.

Fot. Czytelnik
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

32 KOMENTARZE

  • Co więcej ten stwórca pozwala, żeby ruskie atakowały Ukrainę. Taki wszechmogący sobie siedzi i patrzy jak ludzie ludzi mordują i gwałcą.

  • Stwórca dał nam wolna wolę i my tu rządzimy nie on, jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. Czynimy sobie ziemię poddana

  • Nie @Ostrowiak On istnieje tylko w Twojej głowie. Czas wytrzeźwieć i przestać wierzyć w zabobony i bajki starożytnych prymitywnych Żydów pasterzy.

 1. W latach przed 1990 to norma, latały samoloty z Oleśnicy i Krzesin. Emeryci pozapominali ? 🙂 Młodsi pewnie siedzieli tyłem do tablicy na fizyce :/ No i na koniec, w sąsiednim kraju trwa wojna więc loty samolotów wojskowych nie są niczym dziwnym. To co latało w latach 70/80 można pooglądać przed mostem przy Krotoszyńskiej 😉

  • Powiedzmy, że latało bo bardzo często jednak spadało – ruski złom, który już swoje wylatał, a my dostawaliśmy go od naszych „przyjaciół” na wyposażenie armii.

  • Ależ ty masz wiedzę, wow. To co przy moście stoi to samolot szkoleniowy Lim-5 którego prędkość maksymalna to 1080 km/h.
   Pewnie siedziałeś tyłem do tablicy na fizyce i nie wiesz, że prędkość dźwięku w powietrzu zależy od kilku czynników w tym od temperatury powietrza, ale dla temperatury 15C przyjmuje się 1225 km/h więc ten samolot o którym piszesz nie mógł spowodować efektu gromu dźwiękowego.

   Zalecam mniej pozerstwa i cwaniakowania a więcej nauki i pokory.

 2. Przynajmniej wiemy to co kupili od Amerykanów teraz testują ,a huk to ma aż wszyscy na balkony i na dwór i sprawdzać co to ,oby nie bomby ,polacy zaprawieni w wojowaniu to z tym ruskim psycholem raz dwa pożadek zrobimy.

  • Kobitko, nie masz pojęcia o czym piszesz i módl się aby ten psychol poprzestał na Ukrainie.
   A testować nasi to sobie mogą poradzieckie MIGi bo za F35 a iowszem zapłaciliśmy ale testować to je będziemy jak nam amerykanie pozwolą. Pomijam inna baaardzo droga broń która kupiliśmy ale jakoś jej nie widzieliśmy od lat.

 3. Ja wtedy byłam na dworzu i jak to usłyszałam to już koło mnie każdy się trzęsł ja z tym też i każdy z moich przyjaciół pobiegło do domu ja z tym też

 4. Do Jarka K-od 30lat z ogonkiem jestem żoną wojskowego i mieszkam na osiedlu wojskowym w momencie tego huku wszyscy na balkony a była wizyta prezydenta USA w Polsce i było oficjalna informacja o zakupie czołgów ,samolotów,itd.z dodatkiem o przyspieszenie dostawy że względu na istniejącą sytuacje,może zmień stacje z TRWAM na TVP INFO,bo mnie to interesuje.

  • Podam ci więcej oficjalnych informacji na temat zakupów uzbrojenia u Amerykanów. Niestety jest to uzbrojenie bezobjawowe. Możemy co najwyżej w agresora rzucić fakturą XD
   Baterie Patriot – 4,75 miliarda USD
   Wyrzutnie Himars – 414 milionów USD
   F35 – 4,6 miliarda USD
   Abramsy – 4,75 miliarda USD
   pewnie to nie wszystko, ale kwota ok. 15 miliardów USD robi wrażenie. NIC z tego uzbrojenia nie otrzymaliśmy. Także żono wojskowego, proponuję wyłączyć TVP Info i włączyć myślenie.

 5. Tylko że w Ostrowie od lat już nie ma JW. A jak była to zmechanizowana, czyli szkolono kierowców. Najbliższe lotniska to Krzesiny, Powidz i Łask. I na pewno pilot na temat czołgu się nie będzie wypowiadać, podobnie czołgista o samolocie. Tak że, pani żono wojskowego, bez podniet.

 6. władek nie jest zainteresowany polską, prowadzi operacje na ukrainie. No chyba że go amerykańce wkurzą ciągłą pomocą na ukrainie, to wtedy może użyć jakiejś atomówki , jako straszaka, już wiele osób pisze takie teorie w sieci. i chyba jest coś w tym prawdy. Widać amerykanom zależy aby podtrzymywać tą wojnę . zarabiają na niej

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick