Ograniczenia na rynku już od 1 sierpnia. Kto będzie mógł wjechać, a kto nie?

5
Ostrowski rynek już dawno stał się parkingiem dla samochodów. Kierowcy często skracają sobie drogę lub parkują na długie godziny, idąc jednocześnie na zakupy. Od 1 sierpnia to się skończy. Wtedy też zacznie obowiązywać zakaz wjazdu na płytę ostrowskiego rynku. Są jednak pewne zasady i wyjątki, z którymi ostrowianie i przyjezdni muszą się zapoznać.

Cztery słupki pojawią się na wjeździe od ulicy Raszkowskiej. – Słupek będzie się obniżał w godzinach od 6.00 do 11.00 i od 17.00 do 18.00. Wtedy na rynek będą mogły wjechać samochody z zaopatrzeniem sklepów i restauracji, ale z możliwością czasowego postoju tylko do 20 minut. Będzie to ściśle przestrzegane, a w okolicy będzie patrol straży miejskiej – tłumaczy Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ: Rasistowskie znaki na biurach poselskich, zniszczone banery kandydata na prezydenta. Czy radykalizm prowadzi nas na skraj przepaści? [ZDJĘCIA]

Słupki będą oczywiście obniżać się automatycznie, by umożliwić wjazd na rynek służbom ratunkowym. Samorząd miejski zapewnia, że słupki są inteligentne i będą reagować na sygnały dźwiękowe karetki, straży pożarnej i policji.

Parkowanie na rynku nie będzie już możliwe dla pracowników ostrowskiego ratusza. – Zaczynamy od siebie. Takich przepustek i możliwości pracownicy miejscy nie będą mieli – dodaje Kostka.

Do zmian będą się musieli przyzwyczaić kurierzy. Dla nich zostaną wyznaczone miejsca, gdzie będą mogli zaparkować. Od czterech do sześciu miejsc znajdzie się poza rynkiem, czyli strefą ciszy. Będą to dwa miejsca na ulicy Raszkowskiej (jeszcze przed słupkami) oraz po jednym miejscu na ulicy Kaliskiej i Kościelnej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. W koncu sie wzieli za rynek a co z psełdo deptakiem? Ciagle jezdzace tam auta parkujace na deptaku auta gdzie sie da władza policja straz miejska nie widzi tego? Nie wspomne juz o ulicy sukienniczej!!!!! MOZE WŁADZO CZAS COS Z TYM ZROBIC??? NOWE PŁYTY I PO CO TO JUZ JEST PEŁNO PLAM OD OLEJU FAKTYCZNIE PIEKNIE JEST KASA WYRZUCONA W BLOTO!!!!!

  2. 4
    1

    Kurier to też dostawca powinni mieć takie możliwości jak dostawcy do sklepów ,dobrze ze za osobòwki nie będą tam jeździć ostatnio jak byłam musiałam uciec żeby mnie nie potrącił a najgorsi są osoby w tych land rowerach kompletnie im rozumy wyżarło ,stać go kupił sobie wszyscy z drogi bo on jedzie ,i jeszcze na kolejowej tez tak powinno być ,czas pokaże jak będzie .

  3. Na rynku najbardziej niebezpieczne są rowery jeżdżące po chodnikach a nie stojące pod ratuszem samochody. Strach spacerować.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick