Ogniska covidowe w Wolicy. Szpital wstrzymuje przyjęcia

1
Do odwołania wstrzymane zostały przyjęcia nowych pacjentów do Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Powodem jest wykrycie ognisk zakażeń koronawirusem na jego terenie. Obecnie trwa odkażanie placówki oraz kwarantanna poszczególnych oddziałów.

O sytuacji poinformowała dyrekcja szpitala za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zakażeni pacjenci, którzy nie wymagają hospitalizacji, zostali odesłani do domu na izolację. Osoby w cięższych stanach, z pozytywnym wynikiem wymazu zostały przetransportowane do szpitali jednoimiennych. Izolacja tyczy się także zakażonych osób z personelu medycznego. Pozostali medycy nie podlegają kwarantannie i pracują normalnie.

Jednocześnie przedstawiciele szpitala informują, że ogniska covidowe zostały opanowane i wdrożono procedury sanitarne. „Poszczególne oddziały szpitala w Wolicy podlegają kwarantannie. Rozpoczęło się odkażanie szpitala. Po zakończeniu działań epidemiologicznych, jak najszybciej wrócimy do pełnej działalności statutowej. Najprawdopodobniej będzie to w przyszłym tygodniu.”

W szpitalu w Wolicy przebywa 61 pacjentów. Dyrekcja placówki podjęła decyzję, by do odwołania wstrzymać nowe przyjęcia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick