DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego

Obwodnica Koźmina Wielkopolskiego coraz bliżej? Na to wskazuje postęp prac. Na razie  tych związanych z dokumentacją. Na plac budowy nie wjechał jeszcze żaden ciężki sprzęt, ale ogłoszono właśnie przetarg mający na celu wyłonić wykonawcę projektu i samej inwestycji. „Zadanie obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych i budowę obwodnicy” – informują przedstawiciele poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica ma mieć długość ok. 6 km i zostać wykonana w standardzie drogi klasy GP. Oznacza to, że pozwoli na przyspieszony ruch. To w połączeniu z ominięciem wąskich uliczek w centrum miasta (auta jadą przez rynek), może przyspieszyć podróżowanie.

– Potrzebna była aktualizacja dokumentacji, ponieważ pozwolenie na budowę wygasło, ale też zmieniliśmy trochę jej przebieg, dokładając jeden wiadukt – powiedział w lipcu Telewizji Proart burmistrz Koźmina Wielkopolskiego Maciej Bratborski. – Na całej długości najczęściej za pomocą rond skanalizowana zostanie drogami gminnymi i powiatowymi. Pojawią się również dwa wiadukty – dodał wówczas zastępca burmistrza Jarosław Ratajczak.

Zakończenie budowy obwodnicy zaplanowano na 2024 rok.

źródło: GDDKiA Poznań

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz