OGLĄDAJ NA ŻYWO! Koncert chopinowski już w czwartek!

1
Zapraszamy do oglądania koncertu chopinowskiego, który będzie transmitowany w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info w czwartek o godz. 19.00. W Ostrowskim Centrum Kultury koncert F-moll Fryderyka Chopina zagra Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Marka Pijarowskiego wraz z Valentiną Igoshiną. Kompozycję Beethovena wykona Zbigniew Raubo.

Rozpoczyna się 39. Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”. Stało się już tradycją, że inauguracja po raz kolejny odbędzie się w Ostrowskim Centrum Kultury. Tym razem będziemy ją transmitować na żywo w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info. Na scenie wystąpią kameraliści Orkiestry Filharmonii Poznańskiej pod batutą Marka Pijarowskiego. Koncert F-moll Chopina zagra z nimi Valentina Igoshina, a kompozycję Beethovena – Zbigniew Raubo.

Kolejne dni odbędą się już standardowo w pałacu myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie, a wydarzenie muzyczne potrwa do niedzieli włącznie. Miejsce jest nieprzypadkowe, bo właśnie tam gościł niegdyś Fryderyk Chopin.

W związku z pandemią koronawirusa i obostrzeniami z tym związanymi, nie wszyscy melomani będą mogli posłuchać koncertu inauguracyjnego bezpośrednio w OCK-u. Stąd nasz ukłon w ich stronę i transmisja w Telewizji Proart oraz na wlkp24.info. Pandemia wymusiła także pewne zmiany w programie. Nie będzie w tym roku nocnego koncertu pt. „Chopin w aksamicie nocy”, ale nie tylko to uległo zmianie. – Po raz pierwszy od wielu lat nie będzie pieśni. Zgodnie z obowiązującymi przepisami odległość między artystką, bo to najczęściej była kobieta a publicznością, powinna wynosić sześć metrów. Jak przeliczyliśmy, trzeba byłoby przenieść komin – mówi Cezary Nowakowski, organizator Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”.

Atrakcji dla melomanów jednak nie zabraknie, ponieważ program i tak jest bogaty. W pałacu w Antoninie odbędą się recitale, dwa koncerty oraz wernisaż wystawy. – Muzyka Chopina, muzyka artystyczna jest pięknem doskonałym, jeśli chodzi o dźwięk i myślę, że ludzie mają wrażliwość nawet w tych trudnych czasach i na ten rodzaj piękna reagują i przychodzą na koncerty – mówi Jan Popis, dyrektor artystyczny festiwalu „Chopin w barwach jesieni”.

W tym roku w drugim pod względem rangi festiwalu chopinowskim w kraju wystąpią wyśmienici pianiści z japońską artystką Akiko Ebi, która zagra w niedzielę w antonińskim pałacu finałowy recital.

Oglądaj na żywo 39. Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick