Ogień odciął drogę ucieczki kobiecie i dziecku. Pożar mieszkania w kamienicy

0
Fot. PSP Ostrzeszów
Trzy osoby trafiły do szpitala z objawami zatrucia dymem. Do pożaru doszło w mieszkaniu jednej z kamienic w Ostrzeszowie. Ogień odciął drogę ucieczki kobiecie i dziecku, ale na szczęście strażakom udało się ewakuować ich przez okno.

Ogień pojawił się w kamienicy u zbiegu ulic Kolbego i Kolejowej w Ostrzeszowie. Płonęło pomieszczenie kuchenne w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze budynku. – Dwie osoby z mieszkania obok zdołały się ewakuować same na zewnątrz. Ogień odciął drogę ucieczki na klatkę schodową kobiecie i dziecku. Po dotarciu strażaków na miejsce stali oni przy oknie. Strażacy przy użyciu drabiny ewakuowali te osoby oraz psa z mieszkania – poinformował mł. bryg. Tomasz Jabłoński z zespołu prasowego Komendy Powiatowej PSP w Ostrzeszowie.

Na szczęście nikt nie został poważnie ranny. Ostatecznie trzy osoby trafiły do szpitala z objawami potrucia dymem. Przyczyną pożaru były najprawdopodobniej materiały zgromadzone przy piecu, który znajdował się w kuchni. Straty oszacowano na 50 tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick