Oferty szkół ponadpodstawowych w jednym miejscu. Młodzież z Gminy Ostrów Wielkopolski wzięła udział w targach edukacyjnych

7
Były pokazy policyjne i prezentacje multimedialne teledysku - uczniowie z 12 szkół gminy Ostrów Wielkopolski przyjechali dziś do Wysocka Wielkiego, by w jednym miejscu poznać ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych. Kto wie, może właśnie dziś dzięki targom edukacyjnym wybrali swoją zawodową drogę.

Choć tegoroczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych będzie inna niż zwykle ze względu na podwójny rocznik klas ósmych i trzecich wygaszanych gimnazjów, możliwość poznania oferty wszystkich liceów i techników z terenu powiatu ostrowskiego to spore ułatwienie. – Stwierdziliśmy podczas luźnych rozmów z dyrektorami szkół, że warto by było zebrać oferty wszystkie szkoły, wszystkich uczniów w jednym miejscu na terenie gminy i zaprosić szkoły wtedy ponadgimnazjalne, teraz ponadpodstawowe żeby zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną – stwierdza Małgorzata Konrad, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lamkach i jednocześnie pomysłodawczyni wydarzania.

Na targi przyjechali uczniowie z 12 szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Ostrów Wielkopolski.

To już II Targi edukacyjne Gminy Ostrów Wielkopolski organizowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim. Co przyciąga młodzież tego dnia do Wysocka? – Bardzo mi się podobało, że jak podchodziliśmy do stanowiska, to chętnie nam odpowiadali na wszystkie pytania – mówi jedna z uczennic.

Podczas targów swoje umiejętności zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych centrum Kształcenia ustawicznego w Przygodzicach uczennice pokazywały m.in. jak posługiwać się bronią oraz w jaki sposób policja obezwładnia przestępców.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. Nie wszyscy dyrektorzy byli na tych targach, ba nawet żadnych przedstawicieli niektórych szkół nie było. Widocznie mają taką markę, że nie muszą się pokazywać. A młodzież pcha się do tych szkół drzwiami i oknami.

 2. Wykorzystywanie młodzieży szkolnej do naganiania uczniów dla nauczycieli danych szkół uważam za skandal. Uczeń ma się uczyć, a nie pracować i poświęcać swój czas dla naboru o który powinni dbać nauczyciele ze swoimi dyrektorami!

  • Nauczyciele nie mają do tego głowy, bo w większości chcą strajkować, a co niektórzy za namową Broniarza chcieliby pewnie pozbawić młodzieży egzaminów 8-klasisty i maturalnych, a nawet promocji uczniów do następnych klas. A w naszej szkole dyrektor w tak napiętym czasie gdzie odbywają się targi edukacyjne wyjechał sobie służbowo z młodzieżą i sekretarką za granicę.

 3. Panie Wasiela! Promocją szkół niech się zajmują pracownicy tej szkoły, a nie młodzież która powinna się przede wszystkim uczyć, a nie wyręczać belfrów w ich pracy.

 4. Najlepszą promocją każdej szkoły jest oczywiście tzw. marketing szeptany, czyli nie żadne szopki, które szkoły odstawiają, ale to co powie kolega koledze na temat codzienności w tej szkole – solidne lekcje, dobre relacje uczeń-nauczyciel czy uczeń-uczeń. Cuda wianki nastawione tylko na promocję szkoły są wyśmiewane przez inteligentnych uczniów. Taka prawda.

 5. Nie „za namową Broniarza”, bo strajkować będą prawie wszyscy – 95% nauczycieli, przede wszystkim młodzi nauczyciele nie zrzeszeni w żadnym związku, a starsi się solidaryzują, ten strajk to wołanie o godność, o to by rodzice zrozumieli, że sami nie są
  w stanie dobrze wychować swoich dzieci, rodzice coraz częściej rozkładają ręce i mówią „ja już nie mam wpływu na dziecko, ono mnie nie słucha”. To rodzice coraz częściej powtarzają bez refleksji „nauczyciele pracują 18 godzin w tygodniu” to tak jakby powiedzieć, że Kamil Stoch pracuje na swój sukces 2 godziny podczas zawodów. Rodzice jeśli w domu źle mówią o nauczycielach-
  robią krzywdę dziecku. Rolą rodzica jest pozytywne nastawienie dziecka do nauczycieli, kolegów w szkole, bo tylko w atmosferze zrozumienia i życzliwości dziecko będzie efektywnie pracowało. Szanujmy nauczycieli, warto !!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick